Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez,hogy lehet? állami-cég

Ez,hogy lehet? állami-cég

Figyelt kérdés
Sziasztok, államicégnél dolgozok, vidéki nagyváros, ugyan ez az államicég dupla annyifizetést ad a pesti dolgzóknak mint nekünk, ezt,hogy? Cégnél senki nem tudta megmondani a választ, kérdeztem már
2021. nov. 20. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezzel semmit sem árultál el sem a munkáról sem a "cégről".

Ha közalkalmazottak, akkor fix a bértábla:


[link]

2021. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szokták itt mondani a fix bértáblát az emberek, de ez messze áll a valóságtól. Én keleti megyeszékhelyen dolgoztam állami irodán és én is bőven a bértábla felett kaptam a fizut célfeladatok keretében.


Pestről nem tudok nyilatkozni, ott állítólag területi szorzó érvényesül tudomásom szerint, legalábbis egy kormányhivatalos ezt mondta nekem.

2021. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"Állami cég" ez jó eséllyel nem jelent közalkalmazotti státuszt. Ha sima munkaszerződésed van, akkor MT hatálya alá tartozol, annyit adnak amennyit akarnak.
2021. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

A bértábla nem konkrét összegről szól, hanem tól-ig intervallum. Eszerint figyelembe veszi a megélhetési költségeket és Budapesten az intervallum teteje felé ajánlja meg a fizetést, Nyíregyházán az alja felé, emellett a szenioritás elvén (és sokkal kevésbé az érdemek mentén) is emelkedik. Emellett állami cégek általában alacsony alapbért kínálnak RENGETEG különféle pótlékkal.


Lehet, hogy aki Budapesten kétszer annyit kap, már 20 éve van a cégnél, házikészenlétet ad, benne van ilyen-olyan munkacsoportokban, te meg 5 éve vagy a cégnél és csak az alapbéred van.


Nem számolva olyan általános dolgokkal, hogy lehet, hogy te egy gyerektelen fiatal vagy, ő meg 2-3 gyerekes apa/anya és emiatt SZJA kedvezményt is kap.

2021. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és amit még elfelejtettem, a végzettség. Állami cégnél nagyon is számít a fizetés szempontjából, hogy alap vagy mesterdiplomád van. Ugyanabban a munakkörben egy mesterdiplomás helyből 10-15%-kal magasabb bérről indul. Versenyszférában gyakorlatilag semmit.
2021. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!