Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lesz még egy...

Szerintetek lesz még egy akkora gazdasági leállás,mint tavaly?

Figyelt kérdés
Nem követem már a koronavírussal kapcsolatos híreket,de azt hallom hogy nő a fertőzöttek száma,és félek hogy megint lesz egy akkora leállás mint tavaly. jövőhónapban jár le a 3 hónapos próbaidő életem első munkahelyén,és kicsit félek hogy megint lesznek leépítések.A chiphiány miatt kb fele annyi munka van mint normál esetben szokott,és sokszor van,hogy hétvégén nem kell bemenni,mert nincs munka. Jelenleg nem úgy néz ki hogy elküldenének,de ha megint lenne egy akkora leállás mint tavaly,akkor biztos vagyok benne,hogy én lennék az első akit kirúgnának,mivel én vagyok a legújabb.Szerintetek lesz még akkora leállás mint tavaly?Mennyire rossz jelenleg a helyzet?

2021. nov. 21. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem viselné el a gazdaság az újabb leállásokat, így szerintem max azoknak van aggódni való akik nincsenek beoltva.
2021. nov. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkora szerintem nem lesz mint volt. De egy annál enyhébb, viszont sokkal hosszabb visszaesés még jöhet, ami összességében még roszabb is lehet.
2021. nov. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz akkora, mivel jövőre választások. Orbán nem cseszheti el a renuméjét a csőcseléknél.
2021. nov. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mert a gazdaság tönkremegy és ha nem tudsz dolgozni akkor kaját sem tudsz venni
2021. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, az embereknek tele van a puttonyuk a coviddal, a kormány kvázi társadalmi szerződést között az emberekkel, hogy oltásért cserébe szabadok lesznek (gyönyörű hogy ezt rúgják föl nyugaton).

Mielőtt ezt a választ elküldtem, bedobtam az utolsó 200 elhunyt adatait excelbe, és az elhunytak átlag életkora 72.5 év, mediánja pedig 74 év. Minden élet elvesztése tragédia, pont ennyi idősek a szüleim, és féltem őket, de legyünk őszinték, ez a várható magyar élettartam, nem több, nem kevesebb.

2021. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem
2021. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

5-ös, nem a 74 éveseknek nem 74 év a várható élettartam. Inkább 84.


Szóval igen, tragédia az is, aki meghalt, és azok is, akik súlyos szövődményekkel fognak küzdeni évekig. És ezek sokkal többen vannak.


De egyetértek, hogy volt egy társadalmi szerződés, nem csak Magyarországon, hanem lényegében az egész világon. Ennek a lényege, hogy a kormányok nem próbálják az emberek megélhetése árán is kiirtani a vírust. Cserébe az emberek elnézik, hogy a kezdeti töketlenkedés miatt milliók haltak meg. Illetve nem követelnek olyan léptékű változtatásokat, ami mellett a lezárások már nem vezetnének tömeges éhezéshez.

2021. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!