Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alkalmazott közgazdaságtano...

Az alkalmazott közgazdaságtanon és a GPME-n kívül az összes gazdasági szak büfészak, amivel nem is fog érteni az ember semmihez?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
nem
2021. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. Alapvetően mást tanulnak, mert másról szólnak a szakok. Az általad felsorolt szakok nagyon jók abból a szempontból, hogy sokkal specializáltabbak, és sokkal jobb módszertani alapokat adnak, ha elemző, gazdaságpolitikai tanácsadó... stb. szeretne lenni az ember. Ettől ezek a képzések nem jobbak, csak mások. Jóval kevesebb olyan dolgot tanulhatsz ott, amit például a kis- és középvállalkozások világában tudnak alkalmazni, mint a többi szakon, ahol jóval több vállalati pénzügyi, számviteli, jogi, marketing, menedzsment... stb. kurzusokat tanítanak. Még egyszer: nem jobb, nem rosszabb, más.
2021. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Igen, tehát ha bármi értelmeset akar csinálni az ember, akkor jó eséllyel az AK-n vagy GPME-n találhatja meg a számítását. Ha csak egy n+1-edik excelnyomkodó droid akarsz lenni valamelyik SSC-nél, big4-nál, ahhoz persze elég ha a Corvinuson elvégzel bármilyen G-karos szakot.


Az AK nagy előnye a GPME-vel szemben hogy nem osztatlan képzés, és mesterképzésre nagyon sok kaput kinyit előtted. Ha éppen arra vágysz, akkor mehetsz a tipikus G-karos mesterképzések túlnyomó többségére is, de csomó más helyre is, akár külföldön, akár itthon, ahova G-karos diplomával nem, vagy csak nagyon nehezen.

2021. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3#


Nem tudom miért mondasz ilyen butaságokat, LinkedIn a barátod. Nézd meg, hogy McKingsey partneri szinten hàny ember végzett AK-t vagy GMPE-t, ha ezzel meg vagy nézd meg Big4 partnerek LinkedIn profiljait, rendben most néz körbe bármelyik multinál mondjuk category manager szinten. Ha 5%-nàl magasabb arányban találsz AK-t vagy GMPE-t végzett embereket, akkor kérlek jelezd.

2021. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem abban egyet értünk, hogy egy Big4 partner vagy egy category manager, az nem egy n+1-edik droid :D
2021. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul az is elég naivsàgnak tűnik, hogy egy bce-s alapszakos diplomàt, a kvantos piacon, ilyen hihetetlen fellengősen felülértékelsz.
2021. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem állítottam, hogy a G-karos diplomákkal biztosan SSC-s gombnyomkodó droid leszel, csak azt, hogy ha az a cél, akkor bőven elég a G-karos diploma. Ha többet akarsz, akkor úgyis el fogsz menni mesterre.


Mesterképzésre pedig, ahogy írtam, az AK-ról jóval többfélére vagy jóval könnyebben mehetsz, akár itthon, akár külföldön, mint a G-karos szakokkal, egyszerűen jobb alapokat ad, kevesebb a bullshit tölteléktárgy, ráadásul fél évvel rövidebb a képzés a kötelező szakmai gyakorlat hiánya miatt.


Gondolom az általad írt pozíciókban sem egy alapképzéssel ülnek emberek.

2021. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
De ha gondolod, sorold azokat a szakokat, ahova G-karos diplomával lehet menni, AK-val pedig nem. Fordítottjára azért bőven tudnék példát hozni, például több nyugati országba pénzügy mesterre sem vesznek fel itthoni pénzügy és számvitel szakról, mert nem tanítanak ökonometriát (hacsak fel nem vetted szabválként).
2021. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként meg egy Big4-nál dolgozni akár partnerként azért egyáltalán nem a csúcs szakma szerintem, de kinek mi.
2021. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem ezek a "töltelék" tárgyak, mint pl. manegerial skills, nagyon sokat segített a későbbiek során. Nem hinném, hogy degradálni kellene, a "töltelék tárgyakat", szimplán egy más jellegű tudást adnak. Természetesen egy erős kvantos tudás jó belèpő lehet majdnem mindenhova, ez tény ezen nem szeretnék vitatkozni.
2021. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!