Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek elfogadható, ha...

Szerintetek elfogadható, ha megkérem a felettesemet, hogy ne a kollégám előtt fogalmazzon meg kritikát a munkámmal szemben?

Figyelt kérdés
A munkatársam folyamatosan gúnyolódik a teljesítményemen. Az ő munkája egyszerűbb és kevésbé felelősségteljes, nem azonos a munkakör. Próbálom kordában tartani a viselkedését, de a felettesek előtt megjátssza magát, közben alig várja, hogy valamelyik főnök elővegyen, amely táptalaj a számára , hogy szurkálódjon.A kezdetek kezdetén közölte velem, hogy ne árulkodjak róla, mert ő kicsivel korábban került oda, és neki hisznek, nem nekem. Teljesen el van szállva magától...

2021. nov. 28. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet a főnököt bármilyen szinten is bevonni a konfliktusodba, ahelyett, hogy rendeznéd azt.
2021. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Utcán már pofon megoldja, az ilyenekre csak az hat
2021. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a főnök is elégedetlen veled, de már a kolléga is gúnyolódik a teljesítményeden. Szerintem nem jó helyen vagy...
2021. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, itt a kolléga gúnyolódása a legkisebb probléma
2021. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van:

1. A kolléga ok nélkül csesztet téged, és mivel ő a kis kedvenc, ezért a főnök is adja alá a lovat. Ha már ez a berögzült helyzet, akkor ott pár szép szó nem fog változtatni semmin. Nyilván tisztában vannak vele hogy ez neked szar, ennek ellenére csinálják.

2. Jogos a kritika, és valóban gyenge a teljmesítményed. Ráadásul annyira, hogy még egy más munkakörben dolgozó számára is nyilvánvaló ez. Ebben az esetben fölöslges bármilyen magyarázkodás, inkább a teljesítményeden kell változtatni.


Két különböző lehetőség, de az közös benne, hogy egyikben sem fog semmit segíteni, ha te bármit mondasz a főnöknek vagy a kollegának.

2021. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Kicsit árnyaltabb a kép. Eddig a közvetlen felettesem pozitívumokat mondott nekem és másoknak a munkámról. Amikor felvetettem, hogy nem vagyok megelégedve a munkámmal, közölte, ha akarta, akkor rég elküldött volna már, de az eddigi hozzáállásom a dolgokhoz tetszett neki. Nehéz idők járnak, a cégen belül is...teljes erőbedobással is nem a legjobb a teljesítmény, nemcsak nekem... A felettes időnként ad tanácsokat vagy építő kritikával illet, de az alsóbb beosztásban lévő, kevésbé intelligens munkatársam számára ez csak olaj a tűzre, hogy itt igazából ő a tökéletes, és az elért eredmények az ő érdemei, amely közel sem igaz. Nem siránkozni akarok, mert tudom, hogy a folyamatos nagyzolás mögött szeretet- és önbizalomhiány áll, amelyet igyekszem tolerálni, de nyilván nem tűrhető végtelenségig.
2021. nov. 28. 21:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak két opció van. A harmadik az, hogy búcsút mondasz nekik :)
2021. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha konfliktusod van a kollegáddal, igenis el lehet mondani a főnöknek - ő azért kapja a fizetését, hogy a cégben egyenesben legyenek a dolgok, és ebben a dolgozók közti viszony is benne van - amennyiben az már egy határon túlmegy.

Másrészt, 2 felnőtt embertől azért elvárható, hogy normálisan bírjanak egymás mellett létezni, tehát tőled meg az várható el, hogy megpróbáld a dolgot legalább egyszer kultúrált hangnemben rendezni.

Ha meg nem megy, akkor

- ha rá vagy szorulva erre a munkahelyre, akkor vagy nyelsz és tűrsz, vagy határozottan megpróbálod lerendezni a konfliktust (ennek persze sokféle vége lehet, innét nem tudjuk megmondani, hol a határ és éppen mit tudnál tenni)

- ha nem, akkor veszed a kalapod

2021. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Munka után a beszólogató kollégát kicsit megcsapkodod és minden meg lesz oldva. Általában a legegyszerűbb megoldások a legcélravezetőbbek.
2021. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!