Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan a legcélszerűbb felmond...

Hogyan a legcélszerűbb felmondani, ha pályát tévesztettem pályakezdőként, és beleírjam-e az öneletrajzomba?Részletek lent.

Figyelt kérdés

3hete dolgozom egy multinal ssc-ben. Ugy erzem, hogy ez nem az en vilagom,amiben jelenleg dolgozom.

Ez az elso munkahelyem. Nem tudom, hogy ilyen esetben mar most el kellene e kuldenem az oneletrajzom kulonbozo cegeknek es varni az interjulehetosegekre egy masik teruleten,es addig dolgozni a jelenlegi cegnek, vagy pedig mar hetfon felmondani azonnal, es ugy elinditani a folyamatokat.

A helyzetet az is bonyolitja, hogy bar ez az elso munkahelyem, viszont 2 honappal korabban mar voltam a cegnel egy honapot egy masik pozicioban. Ez egy csaladi tragedia miatt megszakadt, utana viszont visszatertem a ceghez egy hasonlo pozicioba.


Tehat korabbrol van egy egy honapos munkaviszonyom, es a jelenlegi ami 3 hete tart.

Hogyan irjam meg az oneletrajzom ez esetben?

Attol is fugg,hogy mikor mondok fel...

A ketto munkaviszonyt ha viszont nem irom bele,akkor a tb konyvemben benne lesz es kiderulne,hogy elhallgattam.


Termeszetesen az eremnek tobb oldala van, igy nehez jo dontest hozni... Tehat a ceg ha mist engem tanit meg 2hetet,az utana nekik kuka..mert majd valakit kell ujra tanitani. De reszemrol sem konnyu,mert mivel a terulet nem erdekel es nem vagyok benne igazan jo, igy nehezemre esik azt mutatni, hogy motivalt vagyok.


2021. dec. 4. 18:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Az meg fontos tenyezo, hogy az interjukra keszulnom is kell, foleg hogy masik terulet...viszont szerencserenem sokat
2021. dec. 4. 18:19
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Egy interjúra készülés 20-30 perc és sokat mondtam...

Munkáltatói szempontból nem korrekt, de felesleges felmondani próbaidő végéig, addig is keresel legalább.

2021. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Es interjut hogy csinalom,ha munkaido van? Nyilvan azt nem tehetem...

Szoval hogy van ez gyakorlatban?


Koszonom a valaszokat:)

2021. dec. 4. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Az interjút úgy szervezed, hogy beleférjen munka után, vagy kérsz egy nap szabit valamilyen indokkal. Nem kell berezelni ha azt mondják, hogy holnap reggel 10-re legyél ott. Megmondod, hogy neked nem jó, holnapután 16:00 pl. már igen, és megkéred a főnököd, hogy engedjen el egy órával korábban, mert el kell menned az okmányirodába, vagy valami ilyesmi.
2021. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd bele önéletrajzba, hogy most van munkád és úgy készül az interjúztató, hogy ne ütközzön.
2021. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Hazudj nyugodtan, ennyi a titka az életnek.
2021. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fölösleges túlbonyolítani, a CV célja, hogy eljuttasson az interjúra. Sok idő telt el a kettő között? Írd bele úgy, ahogy jobban jössz ki belőle. Ha folytonos munkaviszonyként, akkor úgy, ha meg nem, akkor csak ezt a három hetet és a korábbi egy hónapot felejtsd ki. Pályakezdőként nem oszt nem szoroz, hogy 7 hét tapasztalatod van vagy 3, de elkerülhetsz fölösleges/személyes kérdéseket és magyarázkodást a munkaviszony megszakadásával kapcsolatban, de ha sok idő telt el a kettő között, folytonos munkaviszonyként írva ez jelezhet olyan mértékű tapasztalatot a következő munkáltatód felé, amit emiatt elvárhat.


A jelenlegi próbaidős állásodat mindenképp tartsd meg, amíg a következő nem biztos. Interjúzáshoz egyszer például biztos el tudod játszani, hogy COVID oltásra mész és ezért szabadnapot kérsz. A szabadnapok tört évi része egyébként próbaidő alatt is megillet.

2021. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ascelpius ***** válasza:
Nagyon sok helyen már neten keresztül megy az interjú, ha meg nem, rá lehet kérdezni, hogy lehetne-e úgy, nem szoktak elzárkózni tőle maximum a kkv-k. Azzal máris egy fokkal rugalmasabban lehet interjút szervezni, hogy nem kell utazgatni.
2021. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is bekerültem egy SSC-be idegennyelvű ügyfélszolgálatosnak, egy hét után felmondtam úgy, hogy semmi más lehetőség nem volt helyette. Nehezen ment a betanulás, nem is érdekelt egyeltálan talán azért. Most a vírus alatt amúgy tényleg online interjúk vannak kb. egy éve. Én volt, hogy személyes találkozót szerettem volna és azt mondták, csak online interjú van. Szerintem ne írd bele ezeket az önéletrajzodba amúgy, mert ha meglátják ezeket a rövid munkaviszonyokat az nagyobb red flag, mintha aktívan keresnél hónapok óta munkaviszony nélkül. A TB kiskönyvedet max. a bérszámon fogják látni miután már felvettek és a szerződést kapod, ott nyugodtan elmondhatod, hogy családi tragédia, nem tetszett a munkakör stb. stb. Arra viszont vigyázz, hogy valami teljesen más munkakörbe jelentkezz. Ha például ismét adminisztrációba mennél és meglátják, hogy már több hasonló helyet ott hagytál rövid idő után, az nagyon necces lehet.
2021. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!