Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként hogyan írjak...

Pályakezdőként hogyan írjak önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Természetesen bújom a google-t de tapasztalatok is érdekelnének. Konkrét oldalt is linkelhettek ami ebben segít. Most estem ki az iskolapadtól, érettségim és szakmám van, valamint elkezdtem egy másik képzést a szakmámhoz kapcsolódóan de ez félbe lesz hagyva. Nem volt még munkahelyem, semmi tapasztalatom nincs ebben így nem tudom hogy írhatnék meggyőző önéletrajzot.
2016. nov. 3. 10:38
 1/1 Kónya Ágnes ***** válasza:

Sok pályakezdő nem is gondolja, hogy az iskolán kívüli egyéb tapasztalatok mennyire hozzájárulnak ahhoz, hogy az értékük megnövekedjen a jövőbeli munkáltató szemében.

Ilyen például a szokatlan részmunkaidős állás, a családi projektek, önkéntes tevékenységek, pályázatok, szakmai gyakorlat, sporttevékenységek, önképzőkör, hobbik, középiskolai eredmények, informatikai és a műszaki ismeretek, egyéb projektek, tanfolyamok…


Sokan azt hiszik, hogy csak az iskola mellett végzett munka jöhet szóba. De ez nem így van. Próbálj meg ezekre koncentrálni és arra, hogy az itt szerzett készségek és képességek közül melyik passzol a megpályázni kívánt pozícióhoz.


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2016. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!