Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor jogszerü lehet...

Ilyenkor jogszerü lehet elállni a munkaszerződéstől?

Figyelt kérdés

Ha aláírok, de a tényleges kezdés csak fél év mulva kezdődik, viszont én nem hagyom abba ennek ellenére az álláskeresést és tegyük fel sikerül elhelyezkednem addig, akkor mondhatom azt, hogy bocsi, mégsem?

Szerintem ez azért nagyon hosszú idö és sokminden történhet, nem várható el, hogy addig munkanélküliként tengődjek.



2021. dec. 6. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán elállhatsz, vagy akár próbaidő alatt is felmonhatsz indoklás nélkül.
2021. dec. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Mit mond a munkaszerződés? Mert ha nincs benne szabályozva akkor igen, elállhatsz. De ha bele van írva, hogy az aláírás után csak nyomós indokkal lehet elállni, akkor az a mérvadó.
2021. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

#2

Nem értek hozzá, sajnálom ha hülyeség, de biztos ez?

Törvényileg a minimum próbaidő 1 munkanap, amit még meg sem kezdett.

2021. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 ascelpius ***** válasza:
70%

nem a kettes vagyok, de a próbaidő nem kötelező eleme a munkaszerződésnek, nincs kötelező minimum

A próbaidőt a felek a munkaszerződésben rögzíthetik, hossza 90 nap, aminél a felek a munkaszerződésben rövidebb vagy hosszabb időtartamban is megállapodhatnak. Ezek alapján:

-ha a munkaszerződés nem tartalmaz próbaidőt, akkor azt nem lehet alkalmazni

-ha a munkaszerződésben szerepel próbaidő, de nem állapodnak meg annak hosszáról, akkor a próbaidő harminc nap

-ha időtartamot is rögzítenek a szerződésben, akkor az 0-3 hónapig terjedhet.


Kérdező: szerződésben mi van? Erre a fél évre kapsz egyébként fizut?

2021. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs még szerződés, csak ajánlatot kaptam, és nem tudom mi van, ha aláírok fél évre előre. Nem próbaidőről van szó, mert az csak a munkakezdéstől számít úgy tudom, nem az aláírástól, legalábbis korábban nekem igy volt.
2021. dec. 6. 13:48
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
6 hónap egy cég életében is sok idő. Csak akkor mennék bele, ha mondjuk épp dolgozom és nem okozna problémát, ha a cég mégis kitáncolna.
2021. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg az aláírt szerződés kötelez, és nem mutathatsz olyan magatartást ami a szerződés teljesítését lehetetlenné teszi. Másrészt mindenki tudja hogy ez nem életszerű. Annak ugye semmi akadálya, hogy első nap bemenj és a harmadik percben felmondj. Nyilván a cég is jobban értékelné az első verziót. Mindkettőt munkaügyi bírónőtől hallottam, sajnos az ítélkezési gyakorlatot nem ismerem, de személy szerint nem tartom valószínűnek hogy emiatt perelne téged a cég. Pláne hogy ezek szerint te munkába tudnál állni már most, tehát aránytalan sérelemre hivatkozhatsz, hogy kénytelen voltál amúgy munkát keresni, mert fél év nagyon sok idő.
2021. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy alapvetően egy jó nevű, nagyobb cégről van szó, ahol én is szívesen dolgoznék, csak már több hónapja nincs munkám és nekem is jobb lenne ha hamarabb kezdeni tudnék. Csak itt úgy van, hogy egyszerre vesznek fel sok embert és egyszerre kezdik el a betanításokat stb. Ami érthető amugy, csak nekem is addig dolgoznom kellene, mert ez baromi sok idő.
2021. dec. 6. 14:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy ha elfogadom az ajánlatot, akkor mikor kellene aláírni, mert ha majd valamikor tavasszal pl, akkor az más dolog, de ha már jövőhéten elémrakják, akkor az elég korai elköteleződést jelent.
2021. dec. 6. 14:26
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Ugyan ebben a helyzetben vagyok hasonló időintervallummal, írok is melyik cég :D

Szóbeli ajánlatot kaptam az álomcégemtől, de az a csoport, ahova fölvettek, még az anyaországban van, nem Budapesten, tavasszal lesz csak valami belőle.

Én nyáron aláírtam egy másik céghez, ami nagyon jól mutat a CV-ben, de a fölső az állom helyem. Ha lesz konkrétum, fölmondok és átmegyek. Ha nem tetszik nekik a fölmondási időm, mert azonnal kellenék, akkor vagy várnak egy hónapot, vagy nyasgem nekik, mert ha én tudok várni fél évet, ők is.

2021. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!