Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Felmondanátok a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés

Adott egy munka. 1,5 éve dolgozok itt ez az első munkahelyem. Informatikusként dolgozok de elég csekély az szakmabeli munka.Ezzel együtt ami szakmai munka az is csak a kollégák támogatásában merül ki.(nyomtató toner cserélés, nem tudja a jelszavát stb.) Ezzel együtt szakmán kívüli munka van a részemre kiosztva amit nem is igazán kedvelek így szakmámban sem tudok fejlődni. A felmondás van jelen pillanatban a szemem előtt. Felmondási idő várhatóan 2 hónap lesz.

A kérdés adott. Minél előbb felmondani és 100%osan új munkát keresni vagy várni egy biztos új munkalehetőségre és utána felmondani.



2020. márc. 4. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hatarozott idejű a szerződés ? Akkor ki kell tölteni a 2 hónapot , ez esetben nem garantált ha találsz közben helyet hogy megvárnak .
2020. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
határozatlan, kormánytisztviselő. Igazából én is ezen gondolkodtam hogy 2 hónap az elég hosszú idő :/
2020. márc. 4. 13:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikus nagyon keresett szakma, ami folyamatosan fejlődik és változik, ezért ha neked a mostani nem elég kihívás ill. visszaesés, akkor kezdj el nyugodtan keresgélni, el tudsz menni interjúra munka mellett is, v. kérsz fél nap szabit.

Hamar fogsz új állást találni, pár hónapnyi tartalékod pedig kell, hogy legyen.

A te esetedben 30 nap a felmondási idő, de van ahol nem is töltetik le feltétlen, de ezt egyébként is tudomásul szokta venni az új munkaadó.

2020. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kormánytisztviselő informatikus?

Informatikán belül mihez értessz? Én mindenképp váltanék mert ilyen munka mellett a meglévő tudásod is elavul.

2020. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A váltás az a részemről 100%. Érzéseim szerint találnék is munkát. Már megkerestek pár helyről az utobbi pár napban. A legfőbb problémám az hogy minél előbb mondjak fel és teljen le minél hamarabb a felmondási idő, mert várhatóan nem fogják elengedni. Vagy várjak míg lesz egy biztos hely. Van annyi tartalékom hogy ellegyek pár hónapig ha nem lenne munkahelyem.
2020. márc. 4. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2 hónap felmondási idő nem probléma, csak jelezd interjún előre, hogy így számoljanak. Nekem volt ahol 3 hónap volt.
2020. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!