Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagbért keresők ugyanolyan...

Átlagbért keresők ugyanolyan boldogok mint milliós fizetésűek?

Figyelt kérdés

Én csak átlagbért keresek sosem kerestem többet, de én úgy gondolom hogy aki havonta megkeresi azt amit én fév év alatt az annyival boldogabb is.


Szerintetek ez hogy van?



2021. dec. 13. 09:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
én nem vagyok boldogabb
2021. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
En boldog vagyok, hogy havonta megkeresem azt, amit te fel ev alatt.
2021. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Ismered a viccet ugye, hogy a pénz nem boldogít, de azért jobb merciben sírni mint trabantban :)
2021. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Én a közeli személyes ismeretségeimből tudok olyan embert, aki kevés pénzből nagyon rossz lakhatási körülmények között él, még és derűsebb boldogabb fazon, mint sok gazdag. Aki a vagyonhoz köti a boldogságát, az nyilván nem lesz boldogabb.
2021. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Igen, hidd el azok,

Gondolj csak bele ha valaki csaaldot tervez, jovot akkor a penz ko kemeny problema egy atlagbert kereso csaladnak. Ez nagyon nagyon nagyon sok konfliktus forrasa. Hidd el, ezen problemak nelkul konnyebb boldognak lenni

2021. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Mindig van valaki, aki megkeresi azt egy hónap alatt, amit te egy fél év alatt. Mindig van valaki, aki gazdagabb, mint te. Ez egy vesztes gondolkodás, örök boldogtalanság forrása lehet. Nyilván kell egy minimum, ami kell az alap dolgokra, de a felett ez már nem tesz hozzá semmit az életedhez tartósan. Örülsz az első drágább telefonnak, az első drágább autónak, aztán 1-2 hónap és természetes lesz. Aztán keresed az új még jobb, még több dolgot. És sosem érsz a végére. Mert nincs vége.
2021. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
5-s: aki gazdagságban boldog melletted, de szegénységben nem, amellett nem kell ott maradni. Igen, kell a pénz a gyerekekhez is, de a boldogságot megvenni nem lehet. Ahogy a jó társat sem.
2021. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

"Gondolj csak bele ha valaki csaaldot tervez, jovot akkor a penz ko kemeny problema egy atlagbert kereso csaladnak."


..és mi van azokkal a lelki sérült kallódó felnőttekkel, fiatal felnőttekkel, akiknél a szülők a pénzel való elhalmozással próbálták helyettesíteni a szülői törődést?

2021. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Én kerestem nagyon keveset is régebben és simán eleget is (átlagbér felett bőven jelenleg). Valóban nem a vagyoni helyzethez kell kötni a boldogságot. Viszont az életem sokkal könnyebb most, hogy van pénzem, mint amikor nem volt, több olyan dolgot megengedhetek magamnak, amit korábban nem, pl utazások, pihenések, stb. Valamint kevesebb a stressz, nem kell azon görcsölni, hogy a fizum 2/3-át elviszi az albérlet, mi lesz ha bedöglik a mosógépem, mi lesz ha neadjisten beteg leszek vagy kirúgnak, etc. Szóval ilyen szempontból igenis számít a pénz, nem azért mert attól vagyok boldog, hogy látom a bankszámlám egyenlegét, hanem attól, hogy nagyobb biztonságban érzem magam, az élet bizonyos történései kisebb hatással vannak így rám, nyugodtabb vagyok, hogy meg tudok adni jóval több mindent a gyerekemnek, mint mondjuk 10évvel ezelőtt tudtam volna, ha lett volna gyerekem. Ezek igenis fontos dolgok és ehhez igenis kell pénz.
2021. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
Meg azért nem mindegy milyen kategóriáról beszélünk. Mert pl aki 200 nettót kap, annak egy 300 ezres ugrás hatalmas előrelépés, hogy most 500-at keressen. De aki pl keres 1,5 nettót, annak tök mindegy szinte az a +300ezer. Mármint nyilván nem mindegy, de nem attól a 300-tól változik meg az életminősége, ezzel szemben a nettó 200-at keresőnek látványos javulást hozhat az életébe ugyanez az összeg.
2021. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!