Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagbért keresők ugyanolyan...

Átlagbért keresők ugyanolyan boldogok mint milliós fizetésűek?

Figyelt kérdés

Én csak átlagbért keresek sosem kerestem többet, de én úgy gondolom hogy aki havonta megkeresi azt amit én fév év alatt az annyival boldogabb is.


Szerintetek ez hogy van?



2021. dec. 13. 09:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Ez szerintem függ a belefektetett munka mennyiségétől is. Én konkrétan csak aludni jártam haza az elmúlt 1 hónapban, 0-24 a munkán járt az agyam, még pihenni sem tudtam, mert azzal is álmodtam, hogy dolgozok.. Persze rohadt nagyot szakítottam utána fizetéskor, de ez az a pont, amikor azt mondtam, hogy hiába a jó pénz, számomra nem érte meg. A magánélet, mint olyan teljesen megszűnt számomra, és minek a jó pénz, ha elkölteni sem tudod?

Persze ha nagyon ügyes vagy, és kevés belefektetett munkával is meg tudod keresni ugyanazt a kiugró összeget, hogy még élni is van időd mellette, akkor egyértelműen boldogabb saz ember.. szerintem.. ez az én véleményem :)

2021. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

"Ismered a viccet ugye, hogy a pénz nem boldogít, de azért jobb merciben sírni mint trabantban :)"


Ami egyébként hülyeség. :D A Trabiban még ott az illúzió, hogy több pénzzel majd minden jobb lesz. Aki viszont még a Merciben is sír, az már nem tud ebbe kapaszkodni, nem véletlenül lesz sok gazdag híresség szenvedélybeteg, majd öngyilkos.

2021. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
A 9-es válaszomban leírtam, hogy én miért vagyok boldogabb, mióta többet keresek. Nyilván nem azért mert két autó álla a garázsban (nem trabik :P ), de igenis hozzásegít egy boldogabb, kiegyensúlyozottabb élethez a pénz. Nyilván vannak, akik nem tudják ezt kezelni. Sok szegény is szenvedélybeteg lesz, majd öngyilkos, nemhiszem, hogy ez csak és kizárólag a pénz miatt lenne.
2021. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen van olyan szintű szegénység, ahol már mentális problémákat okozhat a pénzhiány. Ez bizonyos anyagi szint felett nem hinném, hogy egyenes arányosság állna fenn a pénz mennyisége és a boldogság között.
2021. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
2021. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

Kezdőként normál átlagfizuval is boldog tudtam lenni, pont annyi volt ami elég volt egy átlag életvitelhez. Így utólag belegondolva most nagyon vagyonos emberként nem vagyok feleannyira sem boldog.

Használd ki a fiatal korodat és élj boldogan a kevésből mert amikor belekerülsz a mókuskerékbe akkor onnan nehéz kiszállni.

2021. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a bérem jelentősen nőtt, előtte keveset kerestem, akkor is boldog voltam, nem ettől függött. Persze sok volt a lemondás és az anyagi nehézség.


Azóta többet keresek, lett lakásom, nyugodtabb vagyok, de most olyan sokat költök a felújításra, hogy végezetül ugyanott vagyok - sbudget bevásárlás. :D De legalább tudom, hogy a vagyonom nő.


Más irányt vett az életem, végre tudok fészket rakni, de az albérletben is jól elvoltam, boldog voltam.

2021. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Inkább szerintem van egy szint, ami alatt mindenképp BOLDOGTALANÍT a pénztelenség - ha aggódsz hogy hol fogsz lakni, tudod-e fizetni a rezsit, lesz-e kaja, elszámolók, stb. Szóval amikor létminimumon tengődsz és az egész életed arról szól, hogy pengeélen táncolsz, az kiszívja minden életkedved.


Egy ponton túl meg tökmindegy mennyi, lehet valaki kőgazdag ha 2 millás karórát vesz, és elcseszi.

2021. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

szerintem is van az a szint, ami felett mar nem a penzhiany okoza a boldogtalansagot.


tehat aki minimalberen tengodik es pl. havi szinten problemat okoz neki az alberlet kifieztese, az etelek, gyogyszerek stb megvasarlasa, annal nyilvan bolodogtalansagot okoz a penzhiany.

de ha valaki eler egy bizonyos ‘normalis’ szintet, ahol nem kell napi szinten az alapveto dolgok miatt aggodnia, akkor nem feltetlen a penztol lesz boldogabb.


en netto 350 korul keresek, sajat lakasban elek. atlagos szinvonalon elek, ugy gondolom, realis keretek kozott ‘mindent’ megengedhetek magamnak. tehat mondjuk nem a maldiv-szigetekre megyek nyarlani, csak olaszorszagba, nem vasarolok tobbszazezres cipot, csak 30 ezreset stb. nyilvan jobb lenne egy maldiv-szigetek meg egy dragabb cipo, de nem ettol leszek boldog vagy boldogtalan.

viszont akinek meg a balatonra eljutni meg egy 5 ezres cipot megvenni is gondot okoz, az a penz miatt boldogtalan, igen.


en sem vagyok boldog, mert jelenleg bizonytalan a parkapcsolatom, nem motival a munkam es folyamatosan kopnak el a barati kapcsolataim. ezek nem

penzfuggo problemak.

nyilvan egy darabig tobb penzzel bologabb lennek, nem mondom, hogy nem lenne jobb szebb lakaaban elni, dragabb dolgokat venni, jobb helyekre jarni.. de alapvetoen nem a penz miatt nincs sinen most az eletem. ha 5x ennyit keresek is ugyanez lenne a helyzet. viszont ha feleennyit kapnek, akkor meg amiatt valo stressztol IS boldogtalan lennek.


illetve az sem mindegy, hogy ki milyen aron szerzi meg a gazdagsagot. ismerek olyat, aki jol keresett nagyon, de teljesen kiidegelte a munkahelye, hetvegeken is dolgoznia kellett es meg este 10kor is hivogattak munkaugyben, allando stresszben volt, enni nem tudott, legogyott, idegbeteg lett.. az uj helyen joval kevesebbet kap, de cserebe delutan 5-kor leteszi a munkat, senki nem zaklatja, jo a legkor, nyugodt a munka.

azert ezeket is figyelembe kell venni.

2021. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Átlagot nézve szerintem boldogabbak lennének,az anyagi biztonság,jólét sok problémától,stressztől megóvja az embert.De ez nem feltétlen jelenti azt hogy aki gazdag az boldog is
2021. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!