Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem gáz az hogy egy olyan...

Nem gáz az hogy egy olyan város mint Szeged, munkanélküliség szempontjából kb. ugyanolyan szinten van mint Miskolc?

Figyelt kérdés

Néztem a wikipediát, 4 és 4.5 % között van (Szegeden volt, 2016-ban) mindkét városban a munkanélküliségi ráta.


Bár tény hogy Szeged élhetőbb, tisztább és nem annyira "fertőzött" sőt... de hogy munka ott se legyen, azért az sok...


2019. aug. 7. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem gáz
2019. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 és miért nem az...?
2019. aug. 7. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos ez az ország olyan szinten van vízfejűsödve Bp-re, hogy az katasztrófa.
2019. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 de ez most hogy jön ide, én Miskolcról és Szegedről beszéltem.


Értitek mire gondolok, Miskolc azért eléggé óvárosi az egész, egy-két szebb utcával és városrésszel, kevés gyár és munkahely (nem véletlen híresült el...), illetve tele van cigánnyal, akárcsak a környéke. Ezzel szemben, az élhető és fejlettebb, sokkal szebb Szeged, jó közlekedéssel, ugyanannyi a munkanélküliség... Ezt nem tudom fejben összerakni.

2019. aug. 7. 11:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jártál utoljára Miskolcon? Mindennap járok arra és gyár, gyárt ér. Különösen az autópálya mentén, és így, hogy épül az új pálya Kassáig, mégtöbb gyárra lehet számítani. Szerinted miért akarják a repülőtérre is rátenni a kezüket?
2019. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4:

Úgy jön ide, hogy a munkaerő kereslet és kínálat ott koncentrálódik.

Egyébként elárulom neked, hogy Miskolc és környékén több gyár van, mint Szegeden. Szeged nem kifejezetten egy ipari város, míg Miskolc igen.

2019. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor értem. De ettől még nem lesz élhető Miskolc... elég néha átmenni a Búza téren ha arra járok...
2019. aug. 7. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Tisztába tennék 2 dolgot: A munkanélküliségi ráta nem mutatja meg valósan a munkanélküliek számát. Aki bemegy a kormányhivatalba és kinyilatkozza hogy munkanélküli az számít annak. Ami reális képet mutat az a aktivitási és a foglalkoztatottsági ráta. Gyakorlatilag Szegeden sokkal több a munkanélküliség mint 4%.


Másrészt, felejtsük el azt a dogmát Szeged mennyire élhető, mennyire egy jó város. Évtizedeket éltem ott, aztán elköltöztem a botrányosan kevés munka, és fizetés miatt, jelenleg ahol élek (országon belül) már kétszer többet keresek, mégis kevesebbet kell fizetnem a legtöbb dologra, az életszínvonal, és a szolgáltatások sokkal jobbak, és nem, nem Bp-n élek. Igen tudom egyes médiákban mennyire harsogják ezt a "Szeged mennyire élhető" dogmát és azzal is tisztában vagyok hogy régen valóban jó hely volt, de ma 2019-et írunk vegyük le a narancs/vörös szemüveget és lássunk tisztábban.


Attól élhető a város mert alig van munkahely? Miskolcon épülnek a gyárak, itt 1000 főnek sem lett munkahely kialakítva, a fizetések botrányosak, szakemberek, diplomások keresnek bérminimumi szinten. (itt nem a tanárokra gondolok) A nagy elánnal hirdetett Eli az ígéretekkel ellentétben nem hozott ezernyi új munkahelyet hanem összesen 250 főt, abból maroknyi külföldi kutató. Miskolcon a gyárak között valószínű majd verseny lesz az emberekért, főleg a jó szakikért, ami többek között hozza magával a bérek emelkedését, na ezt Szegeden felejtsük el, mert még közmunkára se vesznek fel mindenkit a túljelentkezés miatt.


Attól élhető a város mert az egyik legdrágább az élet itt? Vidéki városok közül itt az egyik legdrágább; parkolás, tömegközlekedésre bérlet, bölcsődei ellátás, helyi adók a vállalkozásokra, és az iparűzési. 1-2 évben egyre több helyileg népszerű vállalkozás húzta le a rolót a belvárosban mert egyszerűen nem érte meg ekkora adóterhek és országos szinthez képest pici kereslet mellett vállalkozni, ráadásul ebben nem segít az új csendrendelet. Múlt hónapban pedig a Frei-Cafe vonult ki a Széchényi térről, amit ott dolgozó ismerősöm szerint az volt az oka hogy egyszerűen képtelenek voltak kiperkálni az IKV által követelt bérleti díjat, ami magasabb volt mint a budapesti belső kerületek üzlethelyiségek bérleti díjai. A diákbérlet tömegközlekedésre drágább mint Budapesten (4000 ft.) miközben a villamosok nagy része ősöreg Tatra (30+ Tatra jut 9 Pesára) a trolik többsége ősöreg Skoda 14-15Tr, a buszok között meg még futnak a jó öreg Ikarus 260-280-as szériák, így a sok öregnek biztos kellemes mindig mászogatni rajtuk, sőt trolink nincsen elég ezért gyakran autóbuszok közlekednek a trolik szakaszain. Miskolcon sokkal színvonalasabb a tömegközlekedés, ha szigorúan csak a járműveket veszem, de a legtöbb helyen is.


Attól élhető a város hogy az elmúlt években a hajléktalan, csövesek, kéregetők száma brutálisan megnőtt a városban? Rengeteg alkalommal éppen elhagyom a pályaudvart már kéreget valaki. Állandóan levizelik a belvárost, de néha össze is sz*rj*k. A városvezetés és a rendőrség nem foglalkozik az egésszel. Talán annyit javult tavaly óta a helyzet hogy a hajléktalanszálló nem a pályaudvarral szemben van.


Na ha már minden drága itt, a fizetések kicsik, ipar szinte nincs. Akkor más húzóágat húzzunk fel. Na ezen egyáltalán nem segített a csendrendelet nevű borzalom, a legtöbb szórakozóhelynek 10-kor vagy éjfélkor zárnia kell, ami egy ekkora egyetemvárosban abszurd, mert az éjszakai élet addig a pontig nagyon jó volt. De ha már egyetem biztos az élhetőség miatt csökkent 2005-2017 között a hallgatók száma 30 ezerről 20 ezerre. Igen, az is igaz más egyetemen is csökkentek a hallgatói létszámok, de semelyik se olyan mértékben mint az SZTE. Ezt nagyon megérzi a város gazdasága, az albérleteket egyre nehezebben tudják kiadni, az egyetem 180 szakra hirdetett pótfelvételit, ami rengeteg.


Egyébként már annyira nem tiszta a város. Évről-évre egyre rosszabb ránézni a Kárász utcára, a Mars térre, vagy a Kálvária-sgt-re, a külváros pedig egyáltalán nem tisztább, rendezettebb mint bármelyik nagyváros. Az igaz "C"-kel nem annyira fertőzött mint Miskolc, de ne hidd azt hogy nincs. De. Belvárosban is bőszámmal vannak, pályaudvarral szemben lévő utcában is van 1-2 alomnyi "C".


Attól élhető a város mert kb semmi sportélete nincs? Van férfi kézink, ami nem a városvezetés érdeme hanem Csányié aki milliárdokkal tömi ki éves szinten, ellenben egyedüli 50 ezer fő feletti város vagyunk az országban (Érd kivételével) aminek 20 éve nincs vagy nem volt első osztályú futballklubja. Se értékelhető, országosan ismert vízilabdánk, (már nincs) jégkorongunk, futballunk, kosárlabdánk, röplabdánk, női kézink nincsen. Jelzem egy 160 ezres városban. Nézze meg bárki Debrecenben vagy Miskolcon hány első osztályú klub van az egyes csapatsportokban, és Szegeden mennyi. Ég és föld a különbség.


Valóban alig van munka a városban. Régen se volt, csak azóta az ország többi pontján munkahelyeket teremtettek, itt viszont nem túlzottan. Az elmúlt években, velem együtt sok ember költözött el Szegedről, mert a város egyre nagyobb mértékben halad az elmaradás felé, a városvezetés pedig telikakilja azt hogy bármiféle városvezetési terve, vagy projektje legyen. Nem kell messzire menni, elég ránézni Kecskemétre, Debrecenre hogy mennyivel tudatosabb építkezés van, nem csak az ipari beruházások miatt, hanem az egész várostervezés területén, itt csak panganak lesz ami lesz alapon.


És ezek a problémák, nem ma fognak előjönni, hanem 5-10 év múlva. Addigra Miskolc szintjén leszünk, de talán azalatt már. Szinte alig történik változás a városban, miközben a problémák egyre jobban halmozódnak. Ez van, a város polgárai azt szavaznak meg akit akarnak, de én már nem kértem a borzalmas körülményekből. Azóta máshol jobban élek, sokkal. És nem csak én.


Szögedi barátaim: Szavazzátok meg újra Botkát bátran. Akkor garantáltan még több barátom a közelembe költözik, mert tudja hogy semmi se újra történni a városban 5 évig, és nem leszek annyira "magányos". ^^

2019. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm részletes válaszod, na de akkor hol jó...? Ha szabad tudni, melyik ez a jobb fajta város ahol élsz? Ha nem BP akkor marad Győr...?
2019. aug. 8. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

Budapest és Győr között. :D


Tatabányán dolgozok és a mellette lévő faluban élek.

Ég és föld a különbség, pedig Tatabánya régen nagyon lepukkant hely volt, 30-40%-os munkanélküliség, az emberek menekültek innét, ma viszont a városban alig lehet kiadó (és eladó) ingatlant találni, és mindenfelől jönnek az emberek. Leginkább a 8 osztályt igénylő munkákból (gyári melós) a szegedi bérek kétszeresét is meglehet keresni sok helyen, ráadásul a megbecsültség, munkakörülmények is több szinttel jobb. Arról nem is beszélve mennyi beruházás, fejlesztés van, és minden téren. Teljesen tudatosan építi (újra) a várost az önkormányzat, és ennek ma már látszik az eredménye, egy gyorsan fejlődő és megújuló város, nagy jövőképpel.


Szeged meg az ellentéte ma. Valóban a 90-es, kétezres években nagyon jó állapotban volt minden az országos átlaghoz viszonyítva, a rendszerváltásból nem jöttünk ki rosszul. Viszont ebben az évtizedben Szegeden semmi jelentős a város mindennapját történő változás nem történt, pozitív irányba, megragadt a város a 2008-as válság utáni szinten, míg a hasonló nagyvárosokban ezernyi munkahely jött létre, amik fejlesztések felújítások vannak azok kizárólag látványberuházások megtérülés nélkül. Munkahely annyi jött létre, amennyi kb. meg is szűnt más területen.

2019. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!