Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem a munkaköri leírásomban...

Ha nem a munkaköri leírásomban foglalt munkát végzem/végeztetik velem, és elrontok benne valamit akkor jogosan vesznek elő?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Hogy szól a munkaköri leírásod és mit csinálsz pontosan? Nagyon sok kiskapu van, amennyiben egy sablonos munkaszerződésed van, ami nem részletezi túl a munkádat. Ha nincs kiskapu sem a munkáltató részéről, akkor nem vagy köteles az adott munkát elvégezni, illetve kérelmezned kellene a munkaszerződés átírását. Ha van nyoma, hogy te végezted a munkát, akkor elővehetnek, viszont te is a céget, mivel más munkára köteleznek.
2021. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékig mindenért felelős vagy, amit a munkahelyeden végzel.

Kicsit részletezhetnéd, hogy mi a munkaköröd és mit csináltatnak veled.

2021. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A körülményektöl függ, de ha egy munkát elvégzel, akkor köteles vagy a lehetö legjobban megtenni.


Ha konkrétabban írsz, akkor érdmeben jobban megfelelö válaszokat kapsz

2021. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elővehetnek, de ha komolyabb szankció lenne a tét és esetlegesen jogi ügy lenne belőle, akkor erősen támadható, úgyhogy nem nagyon szoktak komoly szankciókkal sújtani ilyen esetben.
2021. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Irodai munkát végzek gyárban, de ugyanakkor már kb 1 éve nekem kell csinálnom a terméklejelentős munkakört, és részben a raktárosat is. A szerződésemben csak az irodai munkakör van.
2021. dec. 15. 15:18
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
A termékjelentö szerintem irodai munka (eleve olyan munkakör nincs, hoyg irodai munka), a raktáros szintén belefér és egyik sem olyan, amihez speciális képzésre lenne szükség. Ha nem odafigyelve, hanyagul dolgozol, emiatt kárt okozol, akkor jogos a kártérítési igény.
2021. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha nem tudod hogy egy gyári munka hogy zajlik, akkor ne okoskodj 6-os :)

A terméklejelentő kint egy lézeres pisztollyal lövöldözi az árut és pakolja egész nap. Neki is külön benne van a szerződésében ez a munkaköri leírás.

A raktárosnak is mást kell csinálnia, ezért nyomták rám azt is.

Ha kíváncsi vagy akkor én termelés elszámoló vagyok.

2021. dec. 16. 06:22
 8/12 A kérdező kommentje:
És azért ez az egy munkakör is elég nagy felelősséggel jár mert 1x rontok el valamit rámszáll az egész vezetőség. És gyakran van olyan hogy 3 felé kell szakadnom mert a lejelentéssel is haladnom kell, raktárba kell rohannom, de közbe be kell rohannom az irodába is mert ennek annak bajai vannak. De egy percnyi segítséget se kapok ha kérek, mert akkor az van hogy ők nem látják úgy mintha én annyira dolgoznék. Hát kapják már be. Ezért kérdeztem ezt mert szokott példa lenni arra hogy a nagy fejetlenségbe elrontok ezt azt.
2021. dec. 16. 06:28
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem tetszik, akkor beadod a felmondásodat és keresel másik munkát!

Itt picsogni állandóan nem segít!

2021. dec. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
100%

"1x rontok el valamit rámszáll az egész vezetőség."

Ne hagyd, hogy a fejedre szarjanak! Van neked szád is...

2021. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!