Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnök pályakezdő...

Villamosmérnök pályakezdő fizetések papíron magasak, de a gyakorlatban hol fizetnek ennyit?

Figyelt kérdés
Rákeresve arra, hogy mennyit keres egy friss diplomás pályakezdő villamosmérnök igen magas számokat lehet olvasni, az Unilife például 481ezer forintos átlag(!) pályakezdő bért írt. Én most fogom nyáron csinálni a szakmai gyakorlatom, de tapasztaltabb személyektől nem hallottam még ilyet, hogy pályakezdőként a fizetésük 500ezer lett volna. A BME melletti Infoparkban kisebb cégek 270-290 körül adnak pályakezdőknek fizetést, nagyobbak is max 350 körül, gondolom máshol a belvárosban is így van. Tényleg ennyire magas az átlag, vagy ez valami átverés? Melyik ágazat húzza fel ennyire az átlagot (pl. beágyazott szoftverfejlesztés, IoT mérnök, gyengeáramú, híradástechnikai mérnök, stb.)? Elképzelni sem tudom, hogy hol lehetnek ilyen magas fizetések, bár gondolom ha nem a belvárosban dolgozol, hanem mondjuk a város szélén túli gyárban akkor magasabb a kereset. Egyetlen tippem lenne még a Graphisoft park és környéke, Óbuda, Észak-Buda.

2021. dec. 16. 05:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Beágyazott fejlesztés fizet a legjobban.

Én elég sok ember ismerek, köztük volt kollegát akik br. 5-600 között kezdtek.

Nyílván nem Józsi és Józsi Kft.-nél, hanem multinál.

2021. dec. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Közvetlenül a diplomázás után sehol nem keresel ennyit. Nulla tapasztalattal az első hónapokban konkrétan több kárt csinálsz, mint hasznot, mert nemhogy a saját béredet nem tudod kitermelni, még fel is tartod azokat, akik beatnítanak téged. Egy villamosmérnök által betölthető munkakörben ráadásul a betanulás nem két nap szokott lenni a feladatok komplexitása miatt. Emiatt nem fognak sokszázezres fizuval megdobni, csak éppen annyival, amivel éreztetik, hogy lehet ez még több is, amikor tényleg elkezdesz dolgozni, jellemzően fél- egy év után. Mivel a pályakezdő szót mindenki másképp értelmezi, az az állítás, hogy valaki pályakezdőként br. 600-at keres nem okvetlenül hazugság - csak nem mindig teszik hozzá, hogy a próbaidő letelte után, vagy csak azután pár hónappal.
2021. dec. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

#2

Az is pályakezdő aki az egyetem utolsó két évét végig dolgozta szakmán belül gyakornokként és az is aki a kötelező szakmai gyakorlatot letudta és semmi egyebet nem vállalt. Értelemszerűen nem az utóbbi fogja kapni a magas fizetést. Előbbi pedig simán megkapja a 600as kezdőbért is. Az meg, hogy próbaidő után emelés a bentanított gyári munkákra jellemző.

2021. dec. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Az első két mondatomban kiemeltem, hogy azokra gondoltam, akik nulla releváns szakmai tapasztalattal rendelkeznek, de elnézést, ha nem voltam elég egyértelmű. A versenyszférában a fizetés mindig alku kérdése, az, hogy mennyit "érsz", függ a képzettségeidtől, képességeidtől, nyelvtudásodtól, szakmai tapasztalatodtól, stb., amiből nyilván a szakmai tapasztalat a legrelevánsabb. Ha valakinek van 2 év szakmai tapasztalata, a nettó 600 nem elképzelhetetlen, de ez nem mond ellent annak, amit mondtam, mert nem róluk beszéltem.
2021. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
481 ezer átlag az bruttóba van! - 320 nettó
2021. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
A 4.-en kívűl mindenki bruttóról beszélt.
2021. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a kérdező sem bruttóról beszélt. Én is villamosmérnökként végeztem, kezdő fizetésem (1 év gyakornoki tapasztalattal) bruttó 440 volt 5 éve. Tehát simán lehet, hogy most a kezdők kapnak átlagban bruttó 500 körül. Olyanról már 5 éve sem hallottam, hogy villamosmérnökként valaki bruttó 300 alatt keressen.
2021. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Reális sajnos.


Ami probléma, hogy 3-5 éve is 300-350e Ft nettó körüli fizetések voltak a szakmában.


A jól kereső beosztott mérnökök már csak legenda. Mérnökinfón max.


(27 Bp BME-MSc, multinál, kis céges tapasztalattal)

2021. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kérdésben szereplő 481, 500 bruttóban van, a 270, 290, 350 meg nettóban. Így teljesen reális. Én tavaly teljesen kezdőként BSc-vel bruttó 460, 480-as ajánlatokat kaptam. Közel 1,5 év után mentem át bruttó 735-ért. Ismerőseim, MSc-vel 2 év gyakornoksággal bruttó 600-zal kezdtek.
2021. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy 480-ról fél év után 505-re emelték, viszont egy év után b*sztak emelni. El is kezdtem nézelődni...
2021. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!