Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnök pályakezdő...

Villamosmérnök pályakezdő fizetések papíron magasak, de a gyakorlatban hol fizetnek ennyit?

Figyelt kérdés
Rákeresve arra, hogy mennyit keres egy friss diplomás pályakezdő villamosmérnök igen magas számokat lehet olvasni, az Unilife például 481ezer forintos átlag(!) pályakezdő bért írt. Én most fogom nyáron csinálni a szakmai gyakorlatom, de tapasztaltabb személyektől nem hallottam még ilyet, hogy pályakezdőként a fizetésük 500ezer lett volna. A BME melletti Infoparkban kisebb cégek 270-290 körül adnak pályakezdőknek fizetést, nagyobbak is max 350 körül, gondolom máshol a belvárosban is így van. Tényleg ennyire magas az átlag, vagy ez valami átverés? Melyik ágazat húzza fel ennyire az átlagot (pl. beágyazott szoftverfejlesztés, IoT mérnök, gyengeáramú, híradástechnikai mérnök, stb.)? Elképzelni sem tudom, hogy hol lehetnek ilyen magas fizetések, bár gondolom ha nem a belvárosban dolgozol, hanem mondjuk a város szélén túli gyárban akkor magasabb a kereset. Egyetlen tippem lenne még a Graphisoft park és környéke, Óbuda, Észak-Buda.

2021. dec. 16. 05:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"a gyakorlatban hol fizetnek ennyit?"


Autóipari multiknál például.

2021. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
52%
7-es vagyok, mivel le lettem pontozva lenne egy kérdésem. Van itt olyan villamosmérnök, aki az elmúlt pár évben kezdett és bruttó 300 alatt volt a fizetése? Egyszerűen el sem tudom képzelni...
2021. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!