Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tervezőmérnöknek vetettem fel...

Tervezőmérnöknek vetettem fel magam 5 éve, de a cég szerint ha egy mód van akkor én ne tervezzek semmit, mert akkor mást nem csinálok hetekig?

Figyelt kérdés

Szóval hogy az a problémájuk, hogy ha bejön egy megrendelés és meg kell tervezni a berendezést, akkor lehetőleg alvállalkozó csinálja, mert azt nem engedhetik meg maguknak, hogy én 2-3-4 hétig egyfolytában csak a tervezőprogramban üljek és mellette ne álljak rendelkezésre az alábbiakhoz:


ad-hoc hoki hülyeségek, ajánlatok szerkesztgetése, "lemenedzselés", telefonálgatás, megbeszélések, utánajárás, beszerzések intézése, műszaki ismeretekkel nem rendelkező kollegák számára mindennek a szájba rágása majd helyettük megcsinálása százas nagyságrendben rendelkezésre álló szatócsbolti kereskedelmi ügyekben.


És azt érzem hogy a főnök gyerek tényleg azt gondolja, hogy a tervezés egy beoszott alantas munka, mintha egy hegesztő lennék (mivel így is hívja a tervezés folyamatát).


Azt veszem ki hogy a NEMES feladatkör az a dolgok LEMENEDZSELÉSE, amikor az embernek BÁRMILYEN témakörben beküldenek valamit és a 300 IQ-val MINDENT átnéz és kiosztja a feladatot hogy ki mit csináljon, és természetesen felel az eredményért is.


És mindezt úgy hogy az információk nincsenek rendszerezve, mindent mindig újra és újra elő kell kotorni, utána kell kérdezni és az ember vagy magától jut ugyanarra a döntésre mint a főnök vagy ha nem akkor megint indul egy kör, hogy miért nem úgy AKART dönteni, ahogy KELL!


Ez egy kis cég itthon, nyugati háttérrel, de saját a tevékenység magja az ügyvezető révén 10 év után is csak egy nagyra nőtt ügynöki értékesítési haszienda. Ettől tovább nem tudott fejlődni a cég, de ezt ráfogja a munkaerő piaci helyzetre meg arra hogy a cégcsoporton belül a többi cég blokkolja a terjeszkedést, mert irigyek.


Ettől függetlenül 5 évem alatt több dolgot is terveztem és kitaláltam, aminek nemzetközi elismerése lett, és nem csak a nemzetközi cégcsoportot hanem az európai műszaki szinvonalat gazdagította. A kelet európait meg végképp.


De ezek a tervezési feladatok mind ad-hoc jöttek, és tűzoltás jelleggel, mert csak odadobják, hogy majd én úgyis megoldom.


De persze ne a "lemenedzselés" rovására menjen a dolog, mert a cég csak akkor marad fenn, ha megrendelések jönnek és ha ezeket a megrendeléseket a beszállítói körrel és alvállalkozókkal lemenedzseli és műszakilag, pénzügyileg összefogja.


A probléma csak az hogy itt egy darab csavar eladásához is túl nagy felfordulás van csinálva, még szerencse hogy ebben a kereskedelmi részben csak marginálisan kell részt vegyek.


Sajnos 8 éve dolgozom ebben a szakmában, ami nagyon kevés cég által képviselt, de mégis nemzetgazdaságilag alapvető fontosságú mindenhol a világban. Viszont ilyen apróságok vannak, hogy versenytilalom meg igazából Magyarországon ez a legmagasabb palettát kínáló munkahely, bár igaz van több dolog is úgy került be a szolgáltatási körbe, mert ott elkezdtem dolgozni. Előtte nem tudtak volna bevállalni olyan dolgokat mint most.


2021. dec. 17. 10:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
És mi a kérdés?
2021. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
ja az a bekezdés lemaradt és ugy postoltam véletlenül
2021. dec. 17. 10:35
 3/24 A kérdező kommentje:
a kérdés az, hogy én vagyok tényleg az ÉRETLEN hogy nem értem meg hogy a lemenedzselés a magasabb szintű munka?
2021. dec. 17. 10:53
 4/24 anonim ***** válasza:

Én is tervezőmérnök vagyok de nem értem mi a kínod. Örülj neki hogy kevesebb aktív órát kell tervezned. De ha ennyire önérzetes vagy és nem tetszik a felállás akkor mondj fel, mert a leírásod alapján te vagy korunk Ybl Miklósa, a cégek kapkodni fognak érted.

A cég üzletpolitika morgásodat sem értem, az a főnök baja ha nem hatékony, nem a tied.

2021. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

bocsánat de az előző munkahelyem is ezt a területet csinálta, de ott én tényleg tervező voltam


és készítettem a modelleket, gyártási rajzokat, engedélyeztettem, átvetettem, ott voltam a szereléseken, beüzemeléseken.


Nem nekem kellett xarakodni a beszerzéssel, a kereskedelemmel, az ajánlatokkal. Ezekkel engem hagyjanak békén, mert nem érdekel.


Itt most még az általam tervezett ÚJ konstrukció összeszerelésére sem mehetek ki, mert mondván hogy majd a PROJEKTMANAGGER majd telefonál ha van valami kérdés.


Én nehogy kimenjek az irodából, mert nekem ott a helyem. Az nem fér bele hogy én 2-3 napig elérhetetlen legyek az ÜGYFELEK számára.


most mi vagyok én? Beszerző? Projektmanagger? Ügyfélszolgálatos? Logisztika? Adminisztrátor? Érdekes módon a salest csak a sales csinálhatja....mert ugye ott dől el hogy mennyi zsé landol a zsebbe. De a többi munka az úgy van kezelve mintha valami könnyen pótolható betanított meló lenne.

2021. dec. 17. 11:02
 6/24 anonim ***** válasza:
Foglald már össze 2 mondatban, hogy mi akadályoz a felmondásban és egy új munkahely megkeresésében!
2021. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

1. mondat: ehhez ertek

2. mondat:versenytilalmat vallaltam esmas teruleten nem fizetnenek ennyit

2021. dec. 17. 20:21
 8/24 A kérdező kommentje:
ja es 3.mondat: mashol sincs kolbaszbol a kerites
2021. dec. 17. 20:21
 9/24 anonim ***** válasza:
A versenytilalom nem az, hogy nem lehetsz máshol tervezőmérnök, nem mellesleg fizetni kell érte
2021. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
jacsak olyan teruletre mehetek ahol 0 tapasztalatom van es ezert nem tudok elerni nagy fizetést
2021. dec. 18. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!