Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tervezőmérnöknek vetettem fel...

Tervezőmérnöknek vetettem fel magam 5 éve, de a cég szerint ha egy mód van akkor én ne tervezzek semmit, mert akkor mást nem csinálok hetekig?

Figyelt kérdés

Szóval hogy az a problémájuk, hogy ha bejön egy megrendelés és meg kell tervezni a berendezést, akkor lehetőleg alvállalkozó csinálja, mert azt nem engedhetik meg maguknak, hogy én 2-3-4 hétig egyfolytában csak a tervezőprogramban üljek és mellette ne álljak rendelkezésre az alábbiakhoz:


ad-hoc hoki hülyeségek, ajánlatok szerkesztgetése, "lemenedzselés", telefonálgatás, megbeszélések, utánajárás, beszerzések intézése, műszaki ismeretekkel nem rendelkező kollegák számára mindennek a szájba rágása majd helyettük megcsinálása százas nagyságrendben rendelkezésre álló szatócsbolti kereskedelmi ügyekben.


És azt érzem hogy a főnök gyerek tényleg azt gondolja, hogy a tervezés egy beoszott alantas munka, mintha egy hegesztő lennék (mivel így is hívja a tervezés folyamatát).


Azt veszem ki hogy a NEMES feladatkör az a dolgok LEMENEDZSELÉSE, amikor az embernek BÁRMILYEN témakörben beküldenek valamit és a 300 IQ-val MINDENT átnéz és kiosztja a feladatot hogy ki mit csináljon, és természetesen felel az eredményért is.


És mindezt úgy hogy az információk nincsenek rendszerezve, mindent mindig újra és újra elő kell kotorni, utána kell kérdezni és az ember vagy magától jut ugyanarra a döntésre mint a főnök vagy ha nem akkor megint indul egy kör, hogy miért nem úgy AKART dönteni, ahogy KELL!


Ez egy kis cég itthon, nyugati háttérrel, de saját a tevékenység magja az ügyvezető révén 10 év után is csak egy nagyra nőtt ügynöki értékesítési haszienda. Ettől tovább nem tudott fejlődni a cég, de ezt ráfogja a munkaerő piaci helyzetre meg arra hogy a cégcsoporton belül a többi cég blokkolja a terjeszkedést, mert irigyek.


Ettől függetlenül 5 évem alatt több dolgot is terveztem és kitaláltam, aminek nemzetközi elismerése lett, és nem csak a nemzetközi cégcsoportot hanem az európai műszaki szinvonalat gazdagította. A kelet európait meg végképp.


De ezek a tervezési feladatok mind ad-hoc jöttek, és tűzoltás jelleggel, mert csak odadobják, hogy majd én úgyis megoldom.


De persze ne a "lemenedzselés" rovására menjen a dolog, mert a cég csak akkor marad fenn, ha megrendelések jönnek és ha ezeket a megrendeléseket a beszállítói körrel és alvállalkozókkal lemenedzseli és műszakilag, pénzügyileg összefogja.


A probléma csak az hogy itt egy darab csavar eladásához is túl nagy felfordulás van csinálva, még szerencse hogy ebben a kereskedelmi részben csak marginálisan kell részt vegyek.


Sajnos 8 éve dolgozom ebben a szakmában, ami nagyon kevés cég által képviselt, de mégis nemzetgazdaságilag alapvető fontosságú mindenhol a világban. Viszont ilyen apróságok vannak, hogy versenytilalom meg igazából Magyarországon ez a legmagasabb palettát kínáló munkahely, bár igaz van több dolog is úgy került be a szolgáltatási körbe, mert ott elkezdtem dolgozni. Előtte nem tudtak volna bevállalni olyan dolgokat mint most.


2021. dec. 17. 10:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ez nem így van, a jelenlegi céged konkurenciáján kívül bárhová mehetsz…


Persze csak, ha igaz lenne ez a sztori

2021. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

na kezdodik mar megint


ertem...szoval nem fer bele a vilagrol alkotott elképzeléseidbe amiket írok es ezert tagadassal reagalsz


ez eleg primitiv lelkivilagra utal


de a szovegertelmezessel is gondol vannak


ha nem a konkurenciahoz megyek akk nem kapnek annyi pénzt mert mashol en egy tapasztalat nelkuli kezdo lennek


ja es ha ismerned a gyakorlatot akkor tudnad h a versenytilalom eleg tagasan van ertelmezve hogy vedje a ceget


aztan ha bevallalsz egy olyan munkahelyet ami szerinted belefer de a beperelnek akkor munkaugyi birosagon vedd meg magad. Ami altalaban szerencsére sikerul is de akkor is nagy kellemetlenseg

2021. dec. 18. 10:25
 13/24 anonim ***** válasza:
Hogyne, 8 év bizbasz (nem)tervezéssel tapasztalatlan kezdő lennél az izébizé tervezésben….
2021. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

ember, most menjek el pl autóiparba, amikor egy percet sem dolgoztam azon a területen, nem ismerem a szokásokat, a szabványokat, az eljárásokat


nyilván talicskával hoznák a pénzt, mert annyira jó befektetés nekik h nem vágom mi a pálya.


A saját területem vágom hogy mi a pálya, de onnan kitúr a versenytilalom


látszik hogy nem sok közöd van az iparhoz....ne az árufeltöltős munkádból indulj ki hülyegyerek

2021. dec. 18. 11:15
 15/24 anonim ***** válasza:

Persze, semmi közöm az iparhoz… alig 17 éve dolgozom mérnökként főleg autóiparban. Tudod miből élek jelenleg? Abból, hogy nincs elég mérnök az autóiparban sem. Sajnos nincs sok ismeretségem, de a mai napon minimum 4 cégnél tudok gépész tervezői állást, ahová kb bármennyit megadnak, ha már látott valaki CAD programot. De kb 70 egyéb betöltetlen vagy projekt jellegű állást/megbízást tudok nagyjából azonnali kezdéssel a minőségügyi, gépész, kohász, vegyész, metrológus, villamos vonalakon.


Jelenleg vállalkozóként nettó 200-500 EUR napidíjért (attól függ, milyen projekt és milyen mérnök az illető ill, hogy direkt szerződik-e vagy közvetítőn keresztül) lehet projektmunkát vállalni idehaza.

8 év tapasztalattal munkaviszonyban tervezőként minimum br. 1,4m-t lehet kérni.

Persze te ennél nyilván többet keresel

2021. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

igen, ismerjük ezeket a nagyot mondó sikeres embereket, akik MIT AD ISTEN pont a gyakorikerdesek.hu nevű oldalon terjesztik az igét, mert akkora isten királyak az életben hogy erre is jut idejük.


;)


Nyilván én vagyok a selejt, ha ismerek kb 30 embert aki BME-n végzett msc-n jó jegyekkel, és nekik valahogy nem pörög ennyire a téma, max ha külföldre mennek.


de biztos van egy zárt kör, ahol csak a MÉLTÓSÁGOS 15-ÖSZ SZÁMÚ VÁLASZOLÓ (tm) kerülhet be és a neumann jános & Co.

2021. dec. 18. 11:59
 17/24 anonim ***** válasza:

Messze nem vagyok sikeres, viszont bőven megélek úgy, hogy anno egy gyorstalpaló mérnöki szakot végeztem és még rajzolni sem tudok, csak alapszinten rajzot olvasni ;)


De persze te épp szarrá keresed magad lótifutiként és nem váltasz.

2021. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

igen, ismerjük....semmit nem kell dolgozni, nincsenek nagy elvárások a képességekre, de mégis talicskával borítják rád a pénzt.


biztosan valami komplex függvény van az ilyen üzleti séma mögött, hogy kitermeli a béredet. És biztosan nem lenne aki szintén csak annyit tud mint te és ne csinálná meg 300nettóért azt az alapszintü rajzolvasást.


de valamiért teljesen oké, hogy neked kell odafizetni a pénzeket.


de legyen, szerencsére nem érint engem semmilyen formában a dolog. Én is jól élek. És nem szakadok meg a munkában. Bár én azért nem szakadok meg, mert van tudásom.

2021. dec. 18. 12:07
 19/24 A kérdező kommentje:
js és engem amúgy ABSZOLÚT hidegen hagynak az autók, nem vagyok ráizgulva mitn egy 6 éves
2021. dec. 18. 12:15
 20/24 anonim ***** válasza:

Mondjuk, egy 6 éves tud írni és felfogja, hogy az autóiparban pont nem autókat tervez a tervezők 99,9%a, csak egy-egy alkatrészt vagy rendszert…

Mondjuk, a 6 évesek nem is trollkodnak itt, hanem a játszótéren vannak

2021. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!