Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyesen a főállásom mellett...

Gyesen a főállásom mellett dolgozhatok?

Figyelt kérdés

Ha a főállásomban fizetetlen szabin vagyok a gyermek 2-3 éves koráig , akkor alkalmi bejelentett munkát végezhetek ezalatt az idő alatt?


Ebben az esetben ha 3.éves korában újra teherbe esnék , mi a táppénzem-csed-gyedem alapja? Ugye az ha jól tudom az utolsó 6 hónap 60-70%a.

De ilyenkor a főállásom utolsó 6 hónapja számít vag- az alkalmi, ha az alkalmot diákmunkán keresztül végzem miben módosul?


2021. dec. 17. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Most akkor gyesen vagy gyeden vagy?


Az alkalmi munka nem számít bele a gyedbe, mert az nem minősül munkaviszonynak.Azt a fő állás alapján számítják.

Azt írod diák vagy, feltételezem egyetemista.A nappalis hallgatói jogviszony után is jár a gyed.

2021. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyeden vagyok jelenleg , de lassan betölti a 2.t a lányom , közben levelezőn vagyok még 1 évet , van munkahelyem is határozatlan szerződéssel csak most ugye fizetetlenen vagyok a gyed miatt. Viszont azért nem tervezek elmenni a munkahelyemre amit szeretek mert sokkal messzebb van , így nem tudnám megoldani a bölcsibe hordást. Segítségem pedig nincs, magánt nem tudok fizetni. Szóval jött egy ötlet a közvetítő ismerőstől , hogy foglalkoztatnának diákmunkán gyes alatt valami szövetkezeten keresztül.
2021. dec. 17. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Levelezőn nem vállalhatsz diákmunkát.
2021. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már hogy lennél fizetetlen szabin, ha GYED-en vagy? Ezt ki mondta neked?
2021. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!