Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként, hogy tudnék...

Diplomásként, hogy tudnék meggazdagodni, hogy minimális munka mellett legyen fix jó jövedelmem?

Figyelt kérdés

Van egy diplomám (Business Informatics BSc) ill. nem beszélem az angolt így a szakmám terén nagy hendikepben vagyok. Ennek ellenére van munkám (nyilván magyar cégnél) és mamahotelből élve viszonylag tudok gyarapodni (1 év alatt közel 1 millát tudtam félretenni mióta dolgozom így barátnő, albérlet nélkül nadrágszíjat viszonylag meghúzva), de ez lóf@x! Ráadásul utálom a szakmámat, nem szeretek egész nap görnyedni a gép előtt, az agyam se erre a szakmára predesztinált (mint kiderült 104-es az IQ-m).


Valami olyan munkára gondoltam amihez nem kell megint 3-6 évet tanulni hanem max 1,5-öt viszont utána kis ügyességgel olyan fix vagyonom/bevételi forrásom lehet ami havi 150-200 ezret hoz nekem. Az se baj ha piszkos munka de ne legyen nehéz fizikai mert gerincsérvem volt.


Nyilván azonnal abbahagynám a munkát vagy legfeljebb napi 4 órában lötyögnék valahol ha csurogna automatikusan valamiből egy fix jövedelem.

A gazdagság csupán másik opció, de azt se látástól vakulásig munkával szeretném elérni és max 40 éves koromig (most 26 vagyok).


Van valami tippetek nekem mihez kezdjek?



2021. dec. 22. 13:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9 - és hol dolgozol ennyiért, és mit csinálsz ott, amikor ép nem a semmit csinálod?
2021. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szimpla portás.
2021. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

1 millió forintból webshoppot vettem, 200 ezer hasznot hoz havonta.


82 IQ-m van

2021. dec. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Biztosan ki lehet valahogyan vitelezni. 150 ezer forint havonta nem a "dől a lé" kategóriába tartozik.


Alkalmi munkával, részmunka idővel, szabadúszóként össze lehet hozni.

Ebbe az irányba kezdj el nézelődni. Azt ne várd, hogy konkrétan állásajánlatok százait soroljam fel, kapcsolati tőkét biztosítsak vagy segítsek neked szabadúszóként végezhető tevékenységet keresni.

Nem fizetsz nekem egy forintot sem.

Számold ki, ha 6 percet töltök ennek a hozzászólásnak a megírásával, akkor minimálbérrel számolva mennyi pénzt kellene nekem fizetned. :D

De te egy forintot sem fizetsz... Ne várj ennél többet. Még ez is sok tőlem és nem azért, mert én a gazdaggá válás szakértője vagyok. Szórakoztatóbb dolgot is csinálhatnék ahelyett, hogy a franc tudja kicsodának írjak itt tanácsokat a semmiért. Ezért nem fogsz ezen az oldalon sűrűn olyan emberek hozzászólásaival találkozni, akik vitték valamire(egyetemi oktatók, vállalkozók,...stb). Én, mint csóró átlagember is sajnálom az időmet itt elb*szni mostanság. Főleg úgy, hogy van elég dolgom és a szabadidőm felértékelődött az utóbbi időben. De ha egy rakás időm lenne, akkor is átgondolnám már, mikor írok ide.


Tehát a semmiért itt a kutya nem fog neked hasznos tanácsokat osztogatni. Főleg nem olyanok, akik tudnának! Ingyen senki sem fog olyan tanácsokat osztogatni, amiért sokan fizetni is hajlandóak lennének...

2021. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Diplomásként úgy tudnál meggazdagodni, hogy minimális munka mellett legyen fix jó jövedelmed, hogy megtanulod az angolt így a szakmád terén se lennél hendikepben, komolyabb cégekhez is el tudnál helyezkedni és a belőtt 150-200-nak többszörösét meg tudnád keresni.

Persze akár a szakmád mellé egyéb területekről is tanulhatnál, hogy a tudásod sokoldalúbbá váljon és jobbak legyenek az elhelyezkedési lehetőségeid. Főleg, ha a gazdasági, üzleti, marketing irányokat megnyomod, akkor rendkívül jó állásokba be lehet kerülni jóval 200 feletti fizuval. Persze a legtöbb irodai munkában a gép előtt kell görnyedni. Ha ezt nem akarod, akkor inkább a fizikai munkák felé menj el. Nézd meg, hogy milyen munkára van nagy kereslet és kezdj el abba az irányba menni. Építőiparban szinte minden munkára van felvétel, akár szakképzés nélkül is. Persze jobban fizet, ha komolyabban értesz is valamihez.


A 104-es IQ tényleg nem túl magas, de azért ahhoz már elégnek kéne lennie, hogy magadtól is rájöjj, hogy némi kutató munkával, utána olvasva rájössz, milyen területekből tudnál jobban megélni. Hogy a GYK-ra kiírod a kérdést és másoktól várod, hogy megoldják az életed bőven 90 alatti IQ-ra utal inkább.

(Mondjuk az is igaz, hogy az IQ tesztek inkább csak sematizált, absztrakt logikai feladatokra épülő probléma megoldást mérnek, az élet és karrier világában jellemző bonyolultabb problémamegoldó képesség mérésére nem igazán alkalmasak. Nem véletlen, hogy egy csomó magas IQ-jú, komoly elvont műveltségű tudós hajlamos egyszerű hétköznapi problémákkal sokal inkább szenvedni.)

2022. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!