Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezdjek önálló életet...

Hogyan kezdjek önálló életet ilyen fizetések és árak mellett? Családi segítség nélkül, egyedül.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 2 éve diplomáztam marketing szakon. Tudom, sokak szerint értelmetlen diploma, de ezzel nem értek egyet, hosszútávon elérhető nagyon szép karrier és fizetés. Efelé jó úton járok, viszont valóban azzal szembesülök, pályakezdőként (5 évnél kevesebb tapasztalattal) nem fizetnek jól, és több évig csak "befektetsz" a jövődbe azáltal, hogy tapasztalatot szerzel. Ebben az évben 3 munkahelyem volt, így tudtam egy nagyobb ugrást elérni a fizetésemben, és januárban egy nagy nevű cégnél fogok kezdeni egy felelősségteljes pozícióban (menedzser helyét veszem át). Mivel 2-3 év tapasztalatom van a területemen, így junior besorolásban leszek, és kb. nettó 350-400 ezer Ft lesz a fizetésem.


Ekkora fizetésből, Budapesten hogyan kezdjem el az önálló életem? Kergessem magam az örök körforgásba, és fizessek albérletet? Merjek egyáltalán ennyiből belevágni? Félek, vagy semmi félretett pénzem, vagy életem nem lesz.


Hozzám hasonló korúak helyzete érdekelne elsősorban, ti hogyan boldogultok?



2021. dec. 27. 00:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Jelenleg hol élsz? Szülőkkel?
2021. dec. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Igen, velük élek. Budapest mellett élünk, én autóval jártam (most home office van) be dolgozni, a benzin költségem akár 60-70 ezer Ft-ra is rúgott mostanság már. Eddig bírtam az "ingázást" viszont az életszakaszom és a távolság is indokolná most már a költözést. Illetve, a fizetésem is úgy érzem most elért egy olyan szintre, amiből már talán neki lehet vágni, de rettenetes szorongás fog el, akárhányszor számolgatni kezdek.
2021. dec. 27. 01:25
 3/34 anonim ***** válasza:
72%
A helyedben én maradnék, főleg, ha nem kell beszállni a rezsibe. Fent el sem tudom képzelni az árakat, de itt, a Dunántúlon rengeteg helyen keresnek ketten ennyit. A helyedben amennyit csak lehet, félretennék. Te tudod, pontosan mennyi a kiadásod, de mondjuk egy 250-et fixen félretennék havonta ( vagy 200-at, tőled függ). Aztán keresnék egy jó hitellehetőséget, és inkább azt fizetném, mint az albérletet. Hisz az legalább a tiéd. Mondjuk, attól is függ, mennyire fix a munkahely..
2021. dec. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
29%
Illetve, amit nem tudok, hogy férfi v nő vagy. Van/ szeretnél-e társat, gyerek/ek/et, mert ott már ismét több lehetőség van. CSOK, babaváró, stb..
2021. dec. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Ha ügyesen félre tudnék tenni, akkor is évekig kellene még itt laknom. Sajnos abszolút érzem, hogy a "felnőtté válásom" útjában áll az, hogy itthon élek. Nem a legfényesebb a viszonyunk a szüleimmel, rengeteg elfojtott traumám van (pszichológushoz járok fél éve, erről ők nem tudnak). Nem szeretném azt sem, hogy az új munkámat befolyásolja ez a viszony, szeretnék nagyon jól teljesíteni.

Egyedülálló vagyok jelenleg, nő vagyok.:) Gyerekvállalás még nem most lesz, inkább 10 éves tervem része. Így ezekkel most nem tudok számolni.

2021. dec. 27. 01:46
 6/34 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj, hogy megértelek. Azonban sajnos albérlet mellett szerintem esélytelen sajátra gyűjteni. Max akkor, ha többen béreltek egy olcsóbb albérletet. De, gondolom, az sem opció. Mennyi lehet fent egy albérlet? 100-150? Ha a 350-ből ezt levonod, már csak 200-250 marad. Abból rezsi+ megélhetés, hát... Rizikós. Arról nem is beszélve, hogy bármikor közbejöhet valami, elküldenek, táppénz stb... Legalább van már félretett pénzed?
2021. dec. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
73%

0 segitseggel nehez. Azert szorongsz mert nem realis celokban, lepcsokben gondolkozol, hanem relative rovid idon belul akarsz mindent.

Az elso celod legyen az, hogy azt a stresszt ami akadalyoz az eletben, kiiktatod. Mellette koncentralj a munkara. Ha megszunik a stressz es mar lesz tapasztalat, szarnyalni fogsz. Kovetkezo cel legyen a bevetel (fozetes) novelese. Ertelem szeruen addig is erdemes felretenni. De nyilvan nem a netto 350- es fizuvol fogsz egzisztenciat teremteni. Celozd meg a netto 450-et 2 even belul, utana az 550-et, majd 600+. 5 ev mulva mar 600 folott kereshetsz ugy, hogy addigra van egy oneros tartalekod.

Realis, rovid tavon megvalosithato celokra bontas a lenyeg. Egyreszt ez esszeru, masreszt ha megugorhato fokokat raksz magadele, lesz sikerelmeny ami fokozza a teljesitmenyt. Mind a karrierben, mind a maganeletben.

2021. dec. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes amiket írnak előttem én máshogy látom...

Egyrészt ha eleve nem jó a szülőkkel a kapcsolat, akkor onnan el kell jönni kényelem ide vagy oda, mert a teljesítményedre is hatással lehet az új helyen ( de ennyi idősen amúgy is egészségesebbnek tartom).

Nem tudom hol fogsz dolgozni kerület szinten, de ha nem itt nálunk Budán akarsz élni, akkor pesti oldalon vannak olcsóbb albérletek ( nyilván nem mindegy ott sem a Deákról beszélünk vagy Kispestről, de érted mit írok).

Ha nem okoz gondot villamossal/ busszal járni vagy közvetlen a munkahelyed közelében veszel ki albérletet máris sokat spóroltál a benzinen, hisz írtad az havi szinten nem kis kiadás.

Szerintem a mentális állapotodon is sokat segítene az új közeg; eleve, hogy kiszakadnál a mérgezőből + rengeteg új inger érne Budapesten. Nem tudom az érdeklődési körödet, de nyilván kinyílik a világ az önálló élettel a fővárosban.

Szóval azért sokkal több dolgot érdemes figyelembe venni nálad, mint pusztán matekozni, hogy mennyi marad a fizetésből.

Nem írtál a prioritásról sem. Nekem például úgy lett lakásom, hogy nem utaztam évekig külföldre és nem étterembe jártam meg szórakozni mint (akkor) a korombeliek illetve nem is dohányzom,azért ezekkel baromi összegeket lehet ám spórolni / hónap. Ettől függetlenül egyetemi haverokkal később meg kollégákkal voltam, tehát ez nem azt jelenti remete életet él valaki, szórakoztam de nem költöttem olyan dolgokra, amikre sajnáltam (legalábbis abban az életszakaszban).


Összefoglalva : egyrészt gratulálok az új melóhoz másrészt vágj bele én arra szavazok. Félre lehet tenni ennyiből, de csak te tudod mi fontosabb, mi tesz téged kiegyensúlyozottá & boldoggá a mindennapokban.

Hajrá-hajrá, drukkolok!

2021. dec. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
20%
350-400 nettó jó fizetés. Mit picsogsz itt. Sokan a feléért végig gürizik a hónapot.
2021. dec. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
40%

9.

De nem diplomával.

2021. dec. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!