Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít "komoly" közgazdász...

Mi számít "komoly" közgazdász pályakezdő állásnak?

Figyelt kérdés

Nem értem a definíciókat.

Napi szinten elhangzik itt az oldalon, hogy vannak "komoly" közgazdász állások, ahol "tanulni lehet", illetve vannak ilyen-olyan jelzővel illetett helyek.

Gyakori szitokszó még az Excel is, amit szintén nem értek miért gond, pláne pályakezdőként, nem mindenki tanul Python-t meg SQL-t.

Az SSC is szitokszó, pedig a Blackrock, a Citi meg a Morgan is SSC, és azok nem gagyi helyek pedig.



2022. jan. 4. 22:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nem téged minősítelek, hanem az egyetemi képzést.

Azt hittem, hogy most kezdted az egyetemet vagy jövőre fogod.


Megkérdezhetem, hogy hol végeztél?


Igen, MSC-vel sokkal többet fogsz tudni és főleg sokkal jobb helyek nyílnak meg előtted. Alapszakkal jellemzően tényleg azok a fajta SSC-s állások amiket írtam.

Hangsúlyozom, azok az SSC-sek amiket én először is írtam. Mert a jobb állások, legyenek SSC-ben vagy máshol, tényleg nem nagyon.


A CFA, MBA és társai pedig főleg sokat dobnak.



Azért mondtam, hogy a képzés szégyene, hogy ezeket nem tudod, mert ennyire nem látsz rá, ennyit sem tud az ember amikor elvégzi. Beül valahova dolgozni és utána azt a pár feladatot csinálja.


Külön tragédia, hogy még ekkor sem tudja, hogy mi minden volna közgazdászként.



Azt hittem, hogy azért már ennél kicsit előbb járnak a gazdasági szakok.

Tíz éve vidéken simán az volt, hogy nem is hallott kb. senki ezekről semmit. (Budapesti egyetemeken, főiskolákon azért más volt, főleg a Corvinuson.)


Nagyon sok olyan volt aki diplomával a kezében nézett, hogy miért nem kell normális állásokba ő, hiszen jó eredményekkel elvégezte. Ja de gyakorlat semmi illetve alapdolgokat nem is tudott.


És azt sem tudta, hogy mi mindent nem tud.

Még mindig ez van?



Amikor azt mondják sokan, hogy egyes egyetemek, főiskolák mennyire gyengék gazdasági területen, erre értik.

Nem maga az oktatás, vizsgáztatás színvonala, hanem ez. Hogy ennyire nincs képben az ember.


Csak azt hittem ez már sokat javult.

2022. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!