Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűen fogalmam nincs,...

Egyszerűen fogalmam nincs, hogy merre tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves srác vagyok, aki nem olyan régen végezte el a szakközépiskolát.

Érettségi és egy szállítmányozási ügyintéző szakmával rendelkezem.

Sehol nem tudok elhelyezkedni. Ahova kerestek ilyen szakmával rendelkező embert, leadtam az önéletrajzom, jobb esetben visszahívtak, hogy sajnáljuk de mivel nincs tapasztalata, így nem tudjuk alkalmazni.

Ezért elmentem gyárakba dolgozni, de valahogy azok nem igazán jönnek be.

Ami még nagyon megnehezíti a dolgom, hogy vidéki vagyok. :(

Teljesen kétségbe vagyok esve, mert nem tudom mitévő legyek a jövőmmel kapcsolatban.

Nektek hogy sikerült elindulni pályakezdőként?


2022. jan. 8. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Menj egyetemre. Mellette könnyebb diákmunkát vállalni ebben a szakmában, így tapasztalatod is lesz, mire lediplomázol.
2022. jan. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
85%

Ha tetszik a szakmád és eltudod képzelni magad benne a következő években is akkor a következő dolgok segíthetnek az állás szerzéshez.

Pl: Nyelvek tudása mindig is előnyben részesít a piacon, ilyen még a B kategóriás jogosítvány és még a részedről a software-es skillek. Gondolok én itt az SAP-s termékekre. Minden multi használja valamilyen formátumát és a Microsoft Officet. Számodra főleg a mélyebb Excel tudás netán SQL ismeretek is nagy előny lehet.


Mint ahogy az 1#es említette az egyetemet tovább képzés szempontjából. De csak is akkor ha tényleg érdekel a szak. Végzettségedhez illene ebben az esetben a Gazdaságinformatikus vagy Logisztikai Mérnők képzés. Elég jó fizut lehet velük keresni.


Más alternatíva lehet még ami mindig jól fog keresni. Pl: villanyszerelő, hegesztő,

víz-gáz-fűtés szerelő. Vidéken is.


Fiatal vagy még most kell meghajtanod magad amíg van rá lehetőséged. Utána már késő bánat. Lehet most szar, de ahoz, hogy jó legyen tenni is kell. Attól meg ne félj hogy "idős vagy" már tanulni.

21 vagyok végzős. A karomon átlagban 22 évesen kezdik el a képzést technikum után. Fel a fejjel és mehet a Grind!

2022. jan. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

"Teljesen kétségbe vagyok esve, "


Na ezt nem szabad! Gondolom, szülői háttér még van. Ha van, akkor nincs nagy baj.


Ahogy előttem mondták, tegyél érte, hogy könnyebben boldogulj. Rengeteg, de rengeteg kapcsolatot kell kiépíteni, mert többnyire a kapcsolatok visznek előre.

A fiamat nyári szünetben visszük dolgozni. Mind az apja, mind én. Jegyezzék meg Őt a későbbiekben, mint megbízható, szorgalmas munkaerőt. Ajánlások csak így lesznek azután, hogy elvégzi a sulit. Könnyebb lesz bárhova "betolni", ami nem biztos, hogy tetszeni fog neki, de gyakorlatot összeszedni bőven megfelelő lesz, valamint további ugródeszkának.

2022. jan. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
76%

🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺 Mondom a frankót ! 🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺

Rakd le a jogsit és menj fuvarozni ! Addig csináld ameddig agyalsz azon hogy mihez is kezdj !

- Ne töltsd az időd hasztalanul, addig is legalább nem gyárban dolgozol, és még jól is keresel :) És még jogsid is lesz !

- A jogsi amúgy is jól jön ! Bármikor találsz vele fuvarozási állást !

------------------------------------------------------------

De mondom - ezt csak ideiglenesen, amíg gondolkozol :)

------------------------------------------------------------

Öcsém is ilyen volt! Volt anno egy lehetőség - 30 fuvarost kerestek egy SVÁJCI céghez , HAVI 4.500 Svájci Frank ! (min. 2 év)

- Ajánlottam neki, hogy amíg gondolkozik - addig legalább csinálja ezt és keressen jól ! Hallgatott rám - EGYBŐL JELENTKEZETT ! :)

2022. jan. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

# Nem, ha a gyerek teljesen kétségbe van esve, nincs szülői háttér. Nem az anyagiakra gondolok. A szülőnek az is feladata, hogy a gyereket indulását támogassa a pályán olyan hozzáállással, útmutatással, amiből tud meríteni. Ez nagyon sok családban nincs meg, aminek több oka is lehet, nem mennék bele. Itt ez láthatóan nem történt meg. Te egy rendkívül pozitív ellenpélda vagy. :)

Kérdező a fuvarozás amit említettek jó ötlet. Nyilván a jogosítvány (nem írtad hogy van-e) is pénz és vezetési gyakorlat is kell. Ha opcionális, hajrá. A másik, gyáron belül próbálj meg elhelyezkedni olyan munkakörben, ami akár terület szinten, akár szakmai szinten kapcsolódik a logisztikához. Pl. raktárosnak. Nézd, keresd a lehetőséget a kiugrásra. Mellette tanulj angolul. Hogy ha beleírod a cv-be, hogy B2 szintű angolod van, dolgoztál már 1 évet logisztikai tevékenységben, megnyílik a piac.

Közben csinálhatsz targoncakezelő képzést, elkezdhetsz egy második középfokú képzést, vagy akár főiskolát is levelezőn.

Mikor meg van az első "papír" nem hátra kell dőlni és belesüppedni egy potenciális munkába, hanem olyankor kell elkezdeni nyomulni előre a szakmában, munkaerő piacon. Az említett szakmád csak a beugró.

Ne ess kétségbe, ennyi idősen még bármi lehet belőled. :)

2022. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jogosítványt most december vége felé sikerült lerakni.

Én is gondolkodtam, hogy elmegyek futárnak, de nem tudom, hogy ennyire friss jogosítvánnyal engednék-e.

Meg sok cég előírja, hogy saját autóval. Na hát nekem még az nincs.

Szakmámmal meg annyit, hogy amit arról tanultunk, az egy nagy semmi.

Mikor elkezdtem a technikumot, akkor jött be ugye a covid, és átment az egész online oktatásba.

Targoncás jogsi is most tervbe van véve, mert amiket néztem állásokat, nagyon sokan keresik.

Vagy még idén visszamegyek suliba, és elkezdek valami más szakmát elsajátítani.

2022. jan. 8. 10:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg sokan mondják nekem, hogy most menjek el dolgozni, mert ugye van ez a 25 év alatti adómentesség, és hülye lennék nem kihasználni ezt.
2022. jan. 8. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Az SZJA mentesség lehet jó opció, de nem biztos. Attól függ milyen ambícióid vannak az életben. Átlagos jövedelem mellett az SZJA mentesség évi 5-600 eft nettó többlet jövedelmet jelent. Neked van hátra ~3,5 éved addig, ami kb. 2 millió ft-ot jelent. El kell azon gondolkodni, hogy csak azért hátrahagyni most a tanulást, hogy hozzájuss ehhez az összeghez, megéri-e. Ha megcsinálsz egy főiskolai képzést és tanulsz idegennyelvet, az hosszú távon egy bruttó 6-700 eft-os állásnak lehet a táptalaja, és mondjuk egy 15-20 éves időintervallumban vizsgálva az előnye anyagi szempontból össze sem hasonlítható ezzel a 3,5 év pályakezdő adómentességgel. Persze a diploma sem egyenes út a magas fizetéshez, és diploma nélkül is lehet jól keresni, de egy kiindulási alapnak nyilván jobb a középfok+diploma, mint a csak középfok.

Azt is érdemes megvizsgálni, hogy most ha elmész dolgozni bárhova, mennyi a fizetésed. Bruttó 250-300 eft-oknál 30-40 ezrekről beszélünk ami az adómentességből jelentkezik. Ami persze számít, de nem ez fogja hosszú távon megváltoztatni az életminőséged. Ha a képzésbe fektetsz időt és energiát, az viszont igen.


Egyébként lehet munka mellett is tanulni, azzal járnál a legjobban, kérdés hogy bírod-e.

2022. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Röviden, csak annyit akartam írni a #8 válaszomban, hogy CSAK azért mert van most SZJA mentességre lehetőséged, ne indulj el ebbe vagy abba az irányba. Zárd ki mint tényezőt, mert fölösleges zavar a hosszú távú terveket illetően.
2022. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!