Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanult mesterdiplomás bőven...

Tanult mesterdiplomás bőven nem pályakezdő emberek miért jelentkeznek nettó 200 alatti bérezésű érettségis tinglitangli irodai melókra?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 15:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Lusta, kényelmes igénytelen. És akkor csodálkoznak miért előny mindenhol a diploma, középfokú végzettséggel meg lehet menni a mekibe. Szánalmas.
2022. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is dolgozik olyan akinek van diplomája de azt mondta, hogy kiégett a 30-as év elején és nagyon is szereti amit csinál, feltöltődik és csak az embereket kell beengednie a portán. Ha eljön nála az idő biztosan váltani fog, de neki jelenleg megfelel.
2022. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

És oda is van írva az álláshirdetésbe, hogy mennyit fogsz fizetni? Na, ugye, hát akkor honnan tudják, hogy alul lennének fizetve. A munkaköri leírás is sokszor olyan semmitmondó. Ha valaki állást keres, beadja ezer helyre a jelentkezését. Egyébként meg ne hidd, hogy 40 évesen annyi lehetőség van ám. Ennyi idősen sok helyen már öregnek számítasz, hacsak nem te voltál a cégvezető, akkor nehezen alkalmazzák az embert. Persze lehet azzal jönni, hogy 40 évesen már mindenhez kéne érteni a szakmájában, de azért lássuk be, hogy kevés az ilyen ember. Nálunk, pl. a pénzügyön van 250 junior pozi, meg 2 főnök. Elég sokan ott ülnek a junior poziban 10 éve, mert esélyük sincs bejutni főnöknek, meg lehet, hogy nem is akarnak. Miért kell 40 évesen már mindenkinek vezetőnek lenni? Lehet, hogy nem olyan a személyisége.

Lehet, hogy simán ellenne, egy bruttó 250.000-es fizetéssel, ahol kevés a felelősség. Van aki ilyen, van, aki olyan. Miért lenne az igénytelenség? Ha így lenne, akkor nem lenne takarítónő, pék, mozdonyvezető, stb, az mind igénytelen, mert nem lett pár éven belül miniszterelnök?

2022. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
97%
Maradjunk annyiban, hogy a vitatkozási stílusod minősíthetetlen. Akkor ne hívd be őket, dobd ki a kukába a jelentkezésüket, aztán ne itt rinyálj nekünk. Madár.
2022. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
96%
Alapitvanyi.
2022. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
97%
Barátságos ember lehet ez a kérdező.
2022. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
96%

Alapítványi iskola.

Úgy látom, már kezd őrjöngeni, holnap egész nap madárkázni meg nagybetűzni fog, hétfőre hátha kitiltják, aztán egy hétig megint nyugtunk lesz tőle.

2022. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert kell a pénz. Én egyetem után 0Ft megtakarított pénzből nem tudtam volna albérletet és kauciót fizetni, családomtól nem kérhetek ennyit. Hazamentem az isten háta mögé a koliból, ahol még embert is alig látni az utcán, nemhogy multikat vagy kulturális helyeket, ahol egy diplomás elhelyezkedhetne. Ahová elküldtem az önéletrajzom sehová nem vettek fel, mert vidéken a tapasztalat ér sokat és az ismertséged, a végzettséget leszarják, meg nyilván nem sok helyen lehet mit kezdeni egy germanisztika diplomával úgy alapból (nem tanári). Végül egy mosószer gyárban kötöttem ki, mint minőségellenőr, kezdetben csomagolási részleg. Azóta átképeztem magam, de sok hasonló diplomás is erősöm így jár. Ismerek valakit, aki anglisztika mesterszakkal öntödében minőségellenőr, egy másik germános, aki sima Digi-s minimálbéres ügyfélszolgálatos. Nagyon nem mindegy, hol laksz, illetve hogy mennyire jól kommunikálsz, mennyire vagy karizmatikus, gyakorlatias.
2022. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!