Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahelyem van, többet...

Új munkahelyem van, többet utaltak, mint amennyi a fizetésem mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ahogy számoltam kb. 1.4x annyit utaltak, mint amennyi a szerződésben van. Szóltam, erre azt mondták, hogy minden jól lett kiszámolva? Ilyenkor mi a teendő? Szóljak mégegyszer, vagy hallgassak ? 252.000ft lenne elvileg a nettóm, 353-at utaltak.
2022. jan. 10. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp szolj, elegge meg lehet szivni ha sunnyog az ember
2022. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
míg van írásban, hogy azt mondták minden jó? Akkor örülj neki. Ha nincs, akkor adjanak róla egy hivatalos dokumentumot.
2022. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nézd meg a bérpapírodat, hogy azon mi van. Ha a bérpapíron is ez az összeg szerepel, akkor látni fogod, hogy miért (pl. év végi jutalom, vagy at alapbér magasabb).

Sunnyogni nem érdemes, mert úgyis kiderül és akkor nagy gáz lesz.

2022. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet, hogy egy tört hónapot és egy egészet egyben küldtek?
2022. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincs bérpapír, a többiek szerint nem is szoktak adni. Dec. 1.-jén kezdtem itt dolgozni. Egy családi vállalkozás, összesen 7en vagyunk melósok. Az ember intézi a cég ügyeit, a felesége könyvel(elvileg van végzettsége hozzá). Szóltam, hogy jóval többet kaptam, erre a laptopján valamit nézegetett egy darabig, majd azt mondta, hogy jól van kiszámolva. Úgy döntöttem, hogy ami fölötte van, ahhoz nem nyúlok, ha kérik majd visszautalom. Vagy levonják a következő hónapból.

Amúgy eléggé szórakozottnak tűnik az egész familia.

2022. jan. 10. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

"Nincs bérpapír, a többiek szerint nem is szoktak adni."

Tehát máris törvényt szeg a cég. Bérpapírt ugyanis kötelező adni. Nem muszáj kinyomtatni, lehet elektronikus is, de akkor is kötelező. Én is dolgoztam családi vállalkozásnál, ahol a főnök házaspárral együtt öten voltunk. Mégis kaptam bérpapírt.

2022. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!