Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kettő közül melyik munkahely...

A kettő közül melyik munkahely lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Az egyik egy ügyvédi iroda, ami nagyjából hasonló az előző munkahelyemhez. Itt ügyvédjelölt lennék, viszonylag jó fizetésért. Mivel dolgoztam már ilyen munkakörben, így talán nem lenne minden akkora újdonság és lehet jobban belerázódnék, meg ez a végzettségemnek is megfelel teljesen, a szakvizsgára való felkészülés szempontjából talán hasznosabb lenne.


A másik egy adótanácsadó cég, ez annyiban előnyös, hogy nagy multi, bérben kb. azonos, de több a béren kívüli juttatás, van bónusz, céges teló, laptop, modern iroda stb és a fizu is emelkedik viszonylag gyakran. Viszont mivel ilyen pozicióban nem dolgoztam még soha, eléggé új lenne minden (mondjuk itt legalább vannak betanítások). Ez nem klasszikus jogi munka, meg félek, hogy eléggé beszűkülne a mozgástér, ha kizárólag adózással foglalkoznék.


A big4 hirhedt a sok túlóráról is, de valószínüleg az ügyvédi irodában sem dolgoznék kevesebbet.

Szóval eléggé tanácstalan vagyok, mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is.



2022. jan. 14. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az esik le ebből, hogy az ügyvédi iroda felé húz a szíved.:)
2022. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én szakvizsga előtt mindenképp az elsőt választanám. Aztán később úgyis kipróbálhatsz bármi újat.
2022. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. mert új, több ismeret, kóstolj bele sokfélébe mielőtt bekockulsz egy irányba.
2022. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!