Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkahelyet választanátok?

Melyik munkahelyet választanátok?

Figyelt kérdés

első lehetőség

-várható fizetés netto 250 ( 8 hónapos a betanulási időszak van, ebben vizsgákat kell letenni, lépcsőszerüen emelik egészen eddig a fizetésed )

-olcsóbban kapnám az áramot

-a munkahely 40 km-re van, így szülői házamban nyugodtan lakhatnék, tehát a szállás biztosított

-átlagos, viszonylag jó munkakörnyezet

-elég specializált terület, tehát a tudás sok tekintetben helyhez-céghez kötött, viszont jó eséllyel évtizedekig biztos munkahely lenne

-fejlődési lehetőségek adottak

-a munkánál az angol az ami előny lehet, a németet egyáltalán nem lehet használni, így az esetleges külföldi munkára nem ad nyelvismeretet és tudást is kevésbé.

-hallomásból-maximum olyan 1 milliot lehet keresni de ehez 20 év tapasztalat,kitünő nyelvtudás, vezetői beosztás kell ( ehez nem érzem magam elégnek )

egyéb, nem anyagi de megemlítendő szempontok:

-otthon lennék a szüleimmel, így késöbb tanulnék meg rendesen önállósodni, viszont továbbra is kapnám tőlük a sok nem csak anyagi, de lelki támogatást is

-a szülői házam tágas, kényelmes, a környék szép, elvagyok itt

-baráti szempontból nem nagyon van olyan aki idekötne

-mivel ritkán lakott rész, ezért eléggé unalmas, és csendes is, ami ugye van hogy jó, de legtöbbszőr nem.

-ismerettség miatt jó eséllyel bármikor felvennének


második lehetőség

-várható fizetés netto 230-260 + 13. havi + teljesítményfüggő mozgóbér + éves bónusz.

-a munkahely 200km-re van, így szállást vagy munkásszállót kell béreljek, ami nem tudom pontosan hogy mennyi, a szállás kb 40-50k havonta, a cég munkásszállója szerintem kb fele ennyi.

-átlag feletti, kiemelkedő munkakörnyezet, modern, 21.századi felfogású cég

-fejlődési lehetőségek szintén adottak

-a munkához a német nyelvet kell használni, ami jobban megy mint az angól és jobban is szeretem.

-lehetőséged ad külföldi projektekben való részévtelre, és a német nyelv miatt késöbb könnyedén leléphetnék külföldre, ahol tényleg nagyon sokat keresnék.

-ingyenes nyelvtanulási lehetőségeket biztosít ( az első munkárol nem tudom, hogy biztosít e )

-nem annyira specializált tudást ad, sokkal tágabb ismereteket ad, több cég felé lehet vele mozogni.

hallomásból-a fizetés olyan félimmilió forintnál megáll, de ki tudja

egyéb:

-kevésbé kényelmes szállás, lehet hogy sokáig egy lyukban élnék

-nem élvezhetném szüleim lelki támogatását

-modern, pezsgő, fejlődő vidéki városban élnék, amely sokkal több szórakozási lehetőséget nyújt

-kicsit zárkózott tipus vagyok, félek, hogy egyedül teljesen elmagányosodnék

-nem biztos, hogy felvennének


Döntenem kell, mert ha a második lehetőséget választom, akkor nem ártana elötte plusz szakmai gyakorlatra menni az adott céghez. Mindkettő érdekes munkának tűnik...igazából itt talán a fő kérdés, hogy maradjak a megszokott környezetemben, vagy vágjak bele, menjek a nagyvilágba, és nézzem meg, hogy mi lesz belőle...Ti melyik választanátok, és miért ?



2017. aug. 25. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi, ami a mostani lakhelyedhez köt, pl. barátok, akkor próbáld ki a másikat. Amíg fiatal vagy és nincs család, gyerek, addig könnyebb sokkal új dolgokat kipróbálni.

És ha nem jön össze, akkor még mindig próbálkozhatsz majd otthon.

Igazából nekem az is fontos lenne, hogy konkrétan mi az a két munka.

2017. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrétumokat direkt nem akarok mondani. Az első főleg karbantartás-felügyelés...sokan azt mondják, hogy laza, tengi lengi munka, ami mondjuk nem biztos, hogy nekem való, mert én eléggé pörgös vagyok ilyen téren. A második inkább tervezés-tesztelés, eredmények kiértékelése, prezentálása. Hallodtam már olyat, hogy itt rendesen dolgozni kell, de olyat is, hogy napi 8 órában tényleg csak 8 órányi munkát kell elvégezz.
2017. aug. 25. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Válaszd az atomerőművet.
2017. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem volt nehéz kitalálni...de miért ? :)
2017. aug. 27. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezen kivul, nem tudnek olyan helyet mondani, ami hosszutavu! Munkahelyi legkor viszont nem valami jo.
2017. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!