Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha pedagógusként kéne elhelyez...

Ha pedagógusként kéne elhelyezkedned milyen tanár/pedagógus lennél legszívesebben? Miért?

Figyelt kérdés
Szeretném felmérni az emberek véleményét, az "egyik se " válaszok le lesznek pontozva!

2022. jan. 15. 18:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

6 év egyetem, nettó 172-es fizetés??? 😂😂😂


Bármelyik középiskolában megszerezhető szakmával háromszor ennyit keres az ember.

2022. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem 5 év volt az egyetem, nem 6. Nem tanári/pedagógus diplomám van, csak átmenetileg kötöttem ki az egyetemi oktatás-kutatásban, de terveim szerint már nem sokáig.

Igen, ennyi a fizetés, egy pályakezdő 18 éves bolti dolgozó többet kap. Hiába a jeles diploma, kitűnő szakdolgozat, két nyelvvizsga publikációk. Mindig utólag okos az ember. A mai eszemmel ha az időben visszamehetnénk biztos nem egyetemre mennék, hanem valami szakmunkásképzőbe és a többszörösét megkeresném a mostaninak. De sajnos már ez van, ezzel kell főzni.

2022. jan. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Most 6 év az tanárképzés, van olyan volt osztálytársam, aki annak tanul.
2022. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem vannak tanár végzettségű ismerőseim (angoltanárok), sőt a cégnél is dolgoznak ilyenek.

A többségük egy percet nem dolgozott benne, ha a gyakorlatot nem számoljuk.


Azért tanultak annak, mert ott nem volt matek, fizika meg hasonló tárgyak, de mégis lett egy diplomájuk, ami a multicégek világában egy belépő, még akkor is, ha "csak" tanári diploma.

2022. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"jelenleg is egyetemen tanítok. Bár nem vagyok pedagógus."

Hát ez az, hogy az egyetemeken nem pedagógusok tanítanak, úgyhogy nem teljesen stimmel a kérdés.

2022. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15, engem idéztél. Amit írtál az igaz. Bár nem kizáró ok. Egy csomó kollégám, sőt nálunk a tanszékvezető is eredetileg tanár szakot végzett. Akkor én úgy fogalmaznék, hogy nem tanár, hanem mérnöki szakot végeztem az egyetemen. Akkoriban sosem arra készültem, hogy egyszer majd tanítani fogok. Aztán mégis ez lett. Igaz csak átmenetileg, amíg nincs jobb. Nem tervezem, hogy majd innen mennék nyugdíjba.
2022. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!