Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kezdő tanár fizetése...

Egy kezdő tanár fizetése tényleg ennyire kevés vagy én értelmezem rosszul a bértáblát?

Figyelt kérdés

[link]


Itt egy 0-4 éve tanító, főiskolai végzettséghez 195000 bruttót ír, ami kb 129 000(!!) nettó. Ha csak sima tanár az ember, nem osztályfőnök stb..erre akkor is megy még valamilyen pótlék, vagy akármi? Mert nem bírom elhinni, hogy ennyire kevés.



2022. jan. 13. 10:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%

Kicsivel több, de az is éhbér lesz, ilyen infláció mellett.


[link]

2022. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%
Remélem erre nem álláskeresés előtt jöttél rá. Aki tanárnak megy, annak tisztában kell lennie azzal, hogy ebből nem fog tisztességesen megélni.
2022. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%

Garantált bérminimumra törvényileg ki kell egészíteni. Ami most bruttó 260.000 Ft, aminek a nettója 172.000 Ft körül van.

Igen, ennyit keresnek. Én nem vagyok tanár, de jelenleg Msc diplomával egyetemen tanítok. Tizen éve dolgozom, most nekem is ennyi az alapbérem, pár tízezer forint munkáltatói döntésen alapuló kiegészítés jön rá. Január előtt a bértábla szerint nekem is bruttó 219.000 Ft járt.

2022. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
#3 De amit az első válaszoló belinkelt táblázatban ott 312 bruttót írnak kezdőnek ami 205 ezer nettó egy teljesen kezdőnek. Akkor most melyik?
2022. jan. 13. 10:28
 5/36 anonim ***** válasza:
73%

Mivel van ágazati szakmai pótlék, így most 260+52k, azaz összesen 312k a bruttó.

Most az a probléma, hogy összecsúszott a bértábla, rengetegen keresnek ennyit, akár 10+ év tapasztalattal rendelkező is ugyanannyit keres, mint a teljesen kezdő.

Majd mikor 20 helyett 26 órája lesz egy héten, ugyanannyi pénzért... kalap sz@r az egész.

2022. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
14%
Ha jót akarsz magadnak, a tanári pályát messzire elkerülöd. Sem anyagi, sem erkölcsi megbecsülése nincs sajnos.
2022. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
9%
Akkor bizonyára az első válaszolónak van igaza. Mint írtam, nem pedagógus vagyok. Ez a pótlék régebben nem volt. Akkor viszont örülnék, ha 38 évesen annyit keresnék mint egy kezdő tanár. Ha valóban ennyi a bér (nem sajnálom tőlük), de nem értem miért sírnak folyton, van aki sokkal rosszabbul keres.
2022. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
11%

Eleve tanarnak az egyetemre készülök legalja megy. Akinek gimiben van esze es jó tanulmányi eredmenye az sosem menne tanari palyara. Ok mennek orvosi, mernoki, penzugyi palyara. 10eve amikor erettsegiztem, nalunk is a 3as 4es tanulok mentek tanitoi vagy tanari palyara.


Volt egy osztalytarsam aki nem talalta a vilagterkepen az USAt.. es most altalanos iskolaban tanit.



Ilyen a szinvonal most az iskolakban. Nagyon keves a jo tanar, aki mind szakmailag, mind emberileg odavalo. Toluk nem sajnalnam a nagyobb bert, de a tobbseg egy kokler.

2022. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
18%

Ez öngerjesztő folyamat, amit a kúrmány indított el és tart fent.

A tanári fizetés alacsony --> Csak az marad a tanári pályán, aki sehova nem kell --> A tanítás színvonala csökken --> A rossz színvonal miatt nem kapnak jó bért (és a kör bezárult).


Két ismerősöm is tanárit végzett. Egyik sem tanít. Egyikük be sem állt tanítani, a másikuk akkor hagyta ott a pályát végképp, mikor a hülye cigánygyerek beszólt neki a vidéki suliban (mert normális helyre még bekerülni se lehet). Mindketten jóval többet keresnek, jóval nyugisabban, mint tanárként.

2022. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
42%
Igen tényleg ennyit keresnek, a bátyám 4 éve tanár és 170.000 a nettója. Nem értem mért csinálja
2022. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!