Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az megengedett hogy a munkahel...

Az megengedett hogy a munkahelyemen kamerával megfigyeljenek hogy dolgozom e?

Figyelt kérdés
szereltek fel kamerákat de én ugy tudom értesiteni kellett volna bennünket hogy mi célt szolgál ,gépeket nem figyel kizárolag az emberekre van irányitva lehet ezt jogosan?
2022. jan. 18. 08:11
 1/5 anonim válasza:
72%
Tyúha, hát én tuti lelépnék onnan
2022. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, törvényes. Nézz utána.

Csak az illemhelyeket és az öltözőket tilos bekamerázni.

2022. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, ha nem hiszel nekem, a lopás megelőzése érdekében, nyugodtan szerelhetnek kamerát a gyártósorra, épületek sarkaihoz, portára, stb.

A 2-es hozzászólásomban leírtakat kivéve.

2022. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, amennyiben a munkáltató jogos érdeke ezt indokolja (pl. lopás megelőzése), és a felvételeket a vonatkozó törvény előírásai szerint kezelik (pl. rendőrségen kívül másnak nem adják ki, adott idő után törlik stb.).

Éb úgy tudom, hogy ha a felvételeket nem tárolják, hanem pl. 2 szobával odébb nézi valaki, akkor ahhoz hozzájárulás sem kell.

2022. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ilyet, a Tescokban is "zárt kameralánc" van (mindíg is az volt), és a kamerást is veszi a kamera :D
2022. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!