Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a havi nettó fizetésed,...

Mennyi a havi nettó fizetésed, mi a munkád, naponta hány órát melózol és mennyi idős vagy?

Figyelt kérdés

Csak érdekességképpen kérdezem, kíváncsiságból. Szeretném, ha valóban igaz válaszok jönnének és nem baromságok. Olvastam ugyanis nem egyszer az ilyen jellegű kérdéseknél, hogy a válaszolók többsége nagyrészt programozó, ilyen-olyan manager, vállalkozó és mindegyik több 100 ezreket keres, de valaki milliókat is.


Reális, igaz, őszinte válaszokat várok, aki erre nem képes, az inkább ne is írjon ide. Szerintem csak így van értelme.


Kezdem... Én 37 vagyok, raktári kisegítő (főleg kézzel pakolok, de sűrűn targoncázom is, van jogsim vezetőüléses, -állásos és gyalogkíséretű targira is), sima nappalos műszak, 8-tól délután 16.30-ig, hétfőtől péntekig (hétvége mindig szabad), a fizetésem pedig bruttó 308 ezer + havi bruttó 30 ezer SZÉP kártyára. Ez nettóban olyan 220-225 ezer körül jön ki.


Lehet, nem valami magas, de összehasonlításképpen: az előző helyemen állandó éjszakában a nettó 190 ezret alig kaptam meg... (Kafetéria, éjszakai pótlék, minden benne volt.)



Előre az őszinte válaszokkal!🙂



2022. jan. 24. 20:07
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok, gimnáziumi tanár.


Nettó 172 a fizetésem.


Heti 32 órát vagyok az iskolában (+ mikor be kell menni pl. érekezletre, de azt nem számolják bele...) Napi 2 óra körül van az otthoni készülés + kb. napi egy óra az adminisztráció.


45-50 óra körül van a munkaidőm, ha mindent beleszámolunk.

2022. jan. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy látom, szinte nem is nagyon van olyan 1-2 kivétellel, aki nettó 300 ezer alatt keresne. Nem tudom, hogy ez a jellemző-e itthon (ide legalábbis inkább a jól keresők írnak), de ha igen, akkor nem is értem, miért panaszkodnak, hogy szegénység van."


Az is lehet, hogy akik szegényebbek, nem gyakori kérdéseznek, vagy nem akarják/félnek megosztani, hogy mennyit keresnek, pláne ha látják a többi kommentet.

Csak abba gondolj bele, hogy Magyarországon 4,69 millió munkavállaló van*. Közülük 4,58 millió fő tartozik a 15-64 éves korosztályba* és körülbelül 80 ezer fő közmunkás**. Ez már egyből 80 ezer ember, aki bruttó 85 ezret keres havonta***.

Ezen túlmenően kormánypárti sajtóban büszkélkedtek vele, hogy az idei minimálbér- és garantált bérminimum emelés 2,5 millió embert érint****. Ez azt jelenti, hogy 2021 decemberében 2,5 millió ember alapbére volt bruttó 260.000 Ft alatt (normál esetben, kedvezmények nélkül nettó 173.000 Ft). A közmunkásokkal együtt 2,58 millió emberről beszélünk, aki bruttó 260.000 Ft-ot, vagy kevesebbet keres. A 4,69 millió foglalkoztatotthoz képest ez 55%.

És akkor jelen esetben csak a dolgozó embereket vesszük figyelembe, figyelmen kívül hagyjuk azt a közel 180 ezer munkanélkülit, aki hivatalosan be van jegyezve***** és segélyből, fekete munkából meg ki tudja miből élnek.


Források:

*KSH: [link]

**KSH: [link]

***Napi weboldala: [link]

****Origo weboldala: [link]

*****KSH: [link]

2022. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%
Gimis tanár vagyok, 36 éves, ped 2, nettó 251 ezer ft.
2022. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%
Nővér vagyok, 16 éve túlóra nélkül havi 220 ezer.
2022. febr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!