Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pesten nettó 400 ezer ft-ból...

Pesten nettó 400 ezer ft-ból meg lehet élni egyedül?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 19:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem már 1 millióból egy egész kultúrált autót venni használtan. Aki annyira igényes magára, hogy 30+ éves fasziként BKV-zik, annak szerintem megüti a szintet.
2022. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
78%

Félre ne értsetek, nekem full mindegy, hogy mivel jártok. Nekem azzal van bajom, hogy ilyen tanácsokat osztogattok, és leírjátok, hogy FELESLEGES.

Nem lehet mindent a "megéri-e" szempontból vizsgálni.

2022. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
22%

30. és 31.


ÁLLJ!


Akkor félreértettem valamit.


Én azt hittem, hogy ti minőségi járművekről beszéltek, nem 1-2M-es fostalicskákról.

Mert NEKEM, inkább TAXI, mint ilyen fostömlők.

2022. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de szerintem akik itt a gyakorin folyton azt szajkózzák, hogy felesleges az autó Budapesten, azok nem a taxira gondolnak, mint alternatíva. A taxit ne hasonlítsuk már a metróhoz.
2022. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
100%

A másik:

Ha valaki Budapesten lakik és autót tart, miből következtettek arra, hogy főleg a városban, a dugóban fogja használni? Ti nem jártok el otthonról, csak dolgozni?

2022. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
27%
A nők elvárják,hogy legyen kocsid.
2022. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

ahol jár egyáltalán a metró ott lehet alternatíva


csak tudod van összesen négy metróvonalunk, és olyan városrészeket nem is érint mint komplett délpesti lakótelepek, újpest központtól északra, keletitől keletre a bosnyák irányába, az örsön túl, kelenföld után, óbuda-békásmegyer


én mondjuk pesterzsébeten lakom, és ha el kellene jutni bárhova ebben a városba, az egy-másfél órás túra, ami autóval sokszor csak 20 perc

ez akkor sem teljesen mindegy, ha mondjuk nem kell a gyereket hurcolni, vagy rendszeresen nagyobb dolgokat vásárolni

2022. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
#33 érdekes, ha autó akkor 15 mill, ha taxi akkor jó a 2 milliós fostalicska is.
2022. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
92%
BKV-zó, nem autó tulajdonos 20-on túli"hímnemű" űbergáz?
2022. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
14%

Számomra pont hogy Budapesten van relevanciája az autónak, vidéken ahol minden elérhető gyalog 30, bringával 10 perc alatt, tényleg semmi értelme. Budapesten, ahol átlagosan napi szinten 40 km-t utazok, kell az autó. Körülbelül 70 percet ülök az autóban egy nap. Az utóbbi 2 hónapban gyakran jártam BKV-val dolgozni, mert az új munkahelyemen nem megoldott a parkolás. 130 perc volt csak a munkahely oda-vissza, inkább kifizetem az utcán a parkolást amíg nem lesz beállóm a cégnél.

Hétvégente rendszeresen próbálom mellőzni az autót, mivel nem rohanok sehova. Azon az útvonalon amit autóval 10-15 perc alatt megjárok, 40-50 percet állok a BKV-n.

Nem gyorsabb a BKV, még úgy sem, hogy az utóbbi 3-5 évben valóban drasztikusan megnőtt a forgalom a fővárosban.

A célra egyébként egy ~500 eft-os fostalicskát (bár az utóbbi 2 évben üzemanyagon, kötelezőn kívül 0 ft-ot költöttem rá) használok, eszem ágában nem jutna 2 milliót, főleg nem 15-öt költeni autóra.

2022. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!