Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pesten nettó 400 ezer ft-ból...

Pesten nettó 400 ezer ft-ból meg lehet élni egyedül?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 19:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
#59: Ki mondta hogy ez az elvárható szint?
2022. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni igény kérdése. Pl nekem nem vágyam márkás cuccokkal villogni, jó nekem a turis ruha is. Viszont szeretek finom dolgokat enni, különlegesebb ételeket kipróbálni, utazni. Valakinek fontosabb megvenni a legújabb Iphonet, márkás cipőt stb. Neked kell tudnod, hogy kijössz-e ennyiből, szerintem ebből már ki lehet egész jól. De ha te minden héten Michelin csillagos étteremben akarsz enni és luxusautóval menni, akkor kevés lesz.
2022. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállóként havi 400 ezer forintból simán meg lehet élni Budapesten.

#62, csatlakozom hozzád. Én egy időben 250 ezerből tartottam fenn magam: csak szobát béreltem, mert akkor az érte meg; új ruhát legalább 1,5 éve nem vásárolok már, csak fehérneműt; a telefonom is 3 éves, teljesen jól funkcionál; és BKV-val jártam.

Most már jóval több a fizetésem, de az imént felsorolt tényezők továbbra is fennállnak. Nagyon odafigyelek, hogy mikor mire költök. Nem vagyok mazochista vagy igénytelen, nem kenyéren és vízen élek; én is szeretem a szép dolgokat, a jó kajákat, és szociális életem is van. Mindenkinek mások az igényei és a lehetőségei :)

30N

U.i.: Nálam nem elvárás, hogy egy férfinak legyen autója. Ha annyira komolyra fordulna a kapcsolatunk, hogy már közös otthon, házasság, gyerek is felmerül, akkor közösen veszünk egyet.

2022. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
100%

Simán meg lehet belőle élni.

Nekem ennyi a nettóm, egyedül élek, van autóm, de csak hétvégéken használom, mert távol a család és nem szeretek a vonattal szívni.

Napi közlekedésre a BKK-t használom, jó idő esetén viszont biciklivel járok mindenhova.

Albérletet fizetek, valamint garázst is bérlek, magamon kívül van még egy kutyám, mint "eltartott", miután mindent kifizettem és jóllaktam, úgy a hónapban átlagban 150 ezer forintot félre is tudok tenni.

2022. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!