Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz bekerülni ELTE...

Mennyire nehéz bekerülni ELTE pénzügy mscre?

Figyelt kérdés
Még a corvinus számvitel msc érdekelne, hogy mennyire nehéz bekerülni.

2022. febr. 3. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Engem is érdekelne, a Corvinus Számvitel msc, főleg a duális képzés.
2022. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
ELTE GTK mesterképzéseire valami elképesztően könnyű, tényleg mindenkit felvesznek.
2022. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Úgyis kirúgják/otthagyja/átrakják fizetősre ezért otthagyja az emberek egy jó része az első év után. Kvanti, ÜG, VP szórótárgyak. Addig is állambácsi kicsengeti a fejpénzt.
2022. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű a felvételi. Egy könnyű írásbeli teszt van amit józan paraszti ésszel meg lehet csinálni(néhány könnyű tesztfeladat+2 esszé) meg egy szóbeli, de ez ilyen barátságos szóbeli beszélgetés arról hogy miért szeretnél idejönni, eddig hol dolgoztál stb....

De attól függ milyen képzési forma,dolgozol-e mellette stb.Az előző válaszoló igazat mondott, ezek tényleg kemény tárgyak, itt rendesen számonkérik az anyagot, ha nappalin végzed úgy hogy nem dolgozol akkor meg lehet csinálni egy viszonylag jó átlaggal, persze itt is nagyon sokat kell érte gürizni. képzeld el ezt levelezőn, heti 40 óra meló mellet és esetleg 1-2 gyerekkel, elég durva(tudom miről beszélek mert én így fogom hamarosan elvégezni ezt a szakot).Azon is gondolkodj el hogy mennyire éri meg ennyi szopás egy ilyen nehéz szakon, hiszen nagyon sok esetben a munkáltatók leszarják az Msc-t, legyen tapasztalatod, nyelvtudás , csak ezek számítanak kb.

Ha dolgozol mellette én mindenképpen valami könnyebb sulit választanék, ha csak a sulira tudsz koncentrálni(nincs meló/család) akkor vágj bele, hiszen viszonylag színvonalas a képzés, a jegyzetek korrektek és érthetőek, az órákat feltöltik moodlera.

2022. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4

Köszi a választ. Nem tudod esetleg, hogy a képzésen mennyi a matek? Vagy van-e egyáltalán.

2022. máj. 27. 21:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az előző válaszoló igazat mondott"


Nem is értem miért értékeltek le, pedig én jóindulatból írtam, hogy akinek csak CV tuningra kell valami mester, az ne ide jöjjön, hanem válasszon valami könnyebbet, ahogy te is írtad. :D

A felvételi folyamat senkit se tévesszen meg, itt még egy vezszerv is vért izzadós. A kar indulásának környékén a felvételi folyamat nyilvánvaló okokból ilyen volt, de ahogy nő az elte gtk brand, biztos, hogy ebben is lesznek változások.

2022. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Vagy van-e egyáltalán."

Ezt most komolyan kérdezed egy pénzügy szaknál?

2022. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nem sok, egyedül az első féléves kvantiból kérnek számon egy elég nehéz anyagot statból és valszámból, de persze minimális számolni kell más tárgyaknál is pl. számvitel,adózás, Vp, . De a kvantiból is kb a számolások jó ha 20%-át tették ki a vizsgán, érted.. egy matekos tárgynak, inkább arra kíváncsiak hogy megértetted-e az elméletet.
2022. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha befelemes volt valaki, az ökonometria is elég kemény volt, szegény tanár pár hónapja meghalt.
2022. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
és arról ne is álmodj hogy lesznek könnyen teljesíthető tárgyak minden tárgynak kb. ugyanaz a vizsgázási módszere: teszt,igaz-hamis(4 pont 8 kérdésért XD csak a 4. után jár pont) és persze sok esszékérdés amik elég nagy %-át kiteszik a vizsgának, itt nem lesz olyan hogy megcsinálsz 2 beadandót, előadsz és kapsz egy 5-ös.
2022. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!