Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 év alattiak SZJA mentessége...

25 év alattiak SZJA mentessége - Mennyi adót vonnak le, ha a bruttó bérem átlépi a felső korlátot?

Figyelt kérdés

Ami ugye elméletileg olyan bruttó 434 ezer forint.


22 vagyok, jó lenne még arra a 3 évre kihasználni az SZJA mentességet, viszont kilátásban van, hogy a keresetem még ebben az évben eléri a br. 500 ezret.


Ilyenkor mi a helyzet?

Csak a korlát feletti összegből kell SZJA-t fizetnem, vagy onnantól már a teljes bérre rábombázzák?


A kérdés kiírása előtt végignyálaztam a NAV, kormany.hu és csalad.hu oldalát de mindenhol ugyanaz a cikk van copy+paste-elve ami erre vonatkozó információkat nem tartalmaz.


Előre is köszi a válaszokat!


2022. febr. 4. 02:50
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Természetesen a teljes béredre vonatkozik az szja levonás.

Br 500-ból levonnak 15%-ot, mint szja. Mellé még a tb.

2022. febr. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Csak a 434 ezer forint feletti részre kell SZJA-t fizetned. Az első hülyeséget beszél.
2022. febr. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Első, kár volt ma felkelned.


Kérdező, csak a határ feletti rész szja-köteles, nincs sehol félrevezető infó. Sőt, ha megnézed a nyilatkozatot, amiben kérni lehet, hogy ne vegyék figyelembe, arról is lehet, hogy minden összegig vegyék figyelembe.

2022. febr. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ment a zöld pacsi minden hasznos hozzászólónak!

2022. febr. 4. 08:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban jelenleg ez azt jelenti, hogy ha eléri vagy meghaladja a fizetésed a korlátot, akkor 65055 Ft-tal kapsz többet az eredeti nettódnál.
2022. febr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kis update.


Most kaptam meg a fizum, ez még a kisebb volt de ez is már átlépte a korlátot.


460eFt br. és ebből kaptam 370K-t. Tehát kvázi egy 30-assal átlépte a korlátot.

Megnéztem a bérpapírt és csak a TB-t vonták le, mondjuk az is mocsok drága, közel 90 ezer volt :D


Ahogy láttam SZJA-t egyáltalán nem vontak.


Mégegyszer köszi a segítséget!

Remélem rátalál majd más is erre hátha segít neki is.

2022. febr. 10. 00:23
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: De vontak egy kis SZJA-t is. Durván 4 ezer forintot. Ez a fent maradó 26 ezer forintnak a 15%-a. Az eredeti nettód 306 ezer lett volna.
2022. febr. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!