Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted bérfeszültséget...

Szerinted bérfeszültséget okoz majd a 25 év alattiak SZJA mentessége?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 9. 10:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
43 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
A szakképzetleneknél biztosan.
2022. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Normális helyen, normális embereknél nem kéne, hogy azt okozzon. Vagy akkor most nekem is utálni kéne a kollégámat, mert igaz, hogy ugyanazért a bruttóért dolgozunk, viszont ő lisztérzékeny meg van egy gyereke így több a havi nettója mint nekem? :D
2022. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Eltudom kepzelni hogy egyes helyeken igen, de szerintem vagy csokkentik a bruttojuk igy ugyanannyi nettot fognak kapni, vagy ahol meg nem, ott valoszinuleg kikopik majd az idosebb reteg.


Pld siman elkepzelheto hogy a mekibe nem fogja mar 25 ev feletti alkalmazottnak megerni ott dolgozni...

2022. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Senior Séf ***** válasza:
49%
Nyugi! A munkáltató bele fogja számolni a bérébe az SZJA mentességet. Vagyis arányosan annyival alacsonyabban állapítja meg a bérét. Dicső vezérünk mindig más farkával veri a csalánt, itt is belekalkulálta a dolgot. Úgy ad, hogy közben elvesz.
2022. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen sajnos a munkáltatók ezt valamennyire belekalkulálják. Ami szerintem egyébként inkorrekt és undorító is. Az én nettó beremhez semmi közük igazából. És mégis most ezzel érveltek nekem, hogy fogadjam el a kevesebb bruttót. Mert az szja mentesség. És nem kis cég, hanem az egyik legnagyobb német multi.

Mondtam nekik, hogy ez inkorrekt érvelés, és hogy ezt egy esetleges balos kormány olyan gyorsan elveheti hogy csak na.

Nem sikerült megegyezni még emiatt. Nem akarok igazából rossz szájízzel kezdeni dolgozni így, hogy emiatt alálőttek annak a bérnek amit megadtam. (és ha nem 25 alatt lennék, vagy nem lenne kedvezmény meg is adnák)

2022. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem!
2022. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

4 amúgy pont fordítva. Itt a munkaadok verik dicső vezerunk.. Val. A munkavalloknak járó állami kedvezményt használják ki a cégek.

Értem hogy nem szereted a Fideszt (hogy miért az jó kérdés) de ne állíts már valotlant.

2022. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Biztosan. A fiatal mi alapján élvez elsőbbséget, mint az idősebb? Semmi logikája nincs. Egyszerű szavazatvásárlás, mert azt látja a fasiszta kormány,hogy a fiatalok körében már egyáltalán nem népszerű a Fidesz tolvajkormánya.
2022. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%
8as. Egyáltalán nem érted. Az a lényeg, hogy a fiatalokat ez is munkára motiválja, amivel fejlődnek, értékét teremtenek és hozzájárulnak a gazdasághoz. Nagyon jó lépés ez a Fidesztől, el kell ismerni.
2022. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9.es de ostoba vagy
2022. febr. 12. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!