Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nyelvtudás mennyire jövedelm...

A nyelvtudás mennyire jövedelmező "befektetés"?

Figyelt kérdés
(Mérnöki területen mondjuk) egy angol-német-orosz nyelvtudás (mindből középfok vagy afeletti) mennyivel ad nagyobb esélyt jobb pozíciókra, elhelyezkedésre, jobb fizetésre?

2022. febr. 9. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Eléggé.


Több 100 ezerrel jobb bér is lehetséges vele.

2022. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Eléggé
2022. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Viszont ehhez elegendő a 3 nyelv középszintű ismerete? Illetve, bármelyik két nyelv tudása is már "nyithat ki kapukat" vagy mondjuk ennek a háromnak a kombója az ami ritkaság?

2022. febr. 9. 21:49
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Onmagaban a nyelvtudas keves lesz, a kozepszintu tudas meg kevesbe.
2022. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a középfok, főleg angolból és németből még kevés, mert ezt egy átlag gimnazista is produkálja. 2 nyelvből felsőfokú szint már ad pluszt.
2022. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
és az angol-német-orosz középfok már jó lehet? Vagy akkor inkább két nyelv, de az felsőfokon?
2022. febr. 9. 22:17
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
angol kozep az alapelvaras minden multinal. nemet orosz pedig mernokkent max akkor hasznos ha nemet vagy orosz ceghez mesz, de ott se elvaras altalaban. sokkal tobbet er egy felsofoku angol tudas mint ha csak kozepfokon megy de van melle masik 2. Es fontos itt hogy nyelvtudasrol van szo nem nyelvvizsgarol, az utobbi senkit se erdekel.
2022. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfok. Vagy inkább tárgyalóképes. Régen a középfok még ért valamit, de ahogy elnézem a mostani középfokú nyelvvizsgákat, azzal munkahelyen nem tudsz boldogulni.

Viszont ha mérnök vagy, akkor elég az angol tárgyalóképes nyelvtudás, most már mindenhol kérik az angolt, szóval multinál kell tudni a külföldi kollégáknak is. Enélkül viszont nem nagyon lehet elhelyezkedni.

Egyéb nyelv tudása lehet előny, de nem biztos. Én pl. pénzügyet végeztem, és gyakorlatilag 1 hónap alatt találtam munkát angol-spanyol nyelvtudással. Egy nagyon gagyi, betanított szellemi munkakör volt, ahonnan viszont nem hagytak fejlődni, mert nem találtak mást helyettem, mert spanyolul kevesen beszélnek. A következő helyemen már meg sem mondtam a spanyolt. Az összes fejes csak angolul beszél.

Ha olyan helyen élsz, a német még jó lehet, pl Győrben az Audinál úgy tudom azért szeretik.

2022. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem a középfok, főleg angolból és németből még kevés, mert ezt egy átlag gimnazista is produkálja."


Nem értek egyet. Makog az átlag, az nem középfok. Középfokon már tudnod kell komolyabb erőlködés nélkül helyesen beszélni. Erre a legtöbben bőven nem képesek.

2022. febr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Csak akkor van értelme ha írni és beszélni is tudsz az adott nyelven.

Többet ér ha egyet tanulsz meg nagyon jól mintha többet sacc/kb szinten.

2022. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!