Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főnököm megkért 1 nappal a...

Főnököm megkért 1 nappal a szabadságom előtt,hogy mégis csak jöjjek be dolgozni, mert sok lett a beteg. Jogilag megteheti? Mik a jogi szabályok erre?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy elvileg jogilag is megtehetik,de asszem erre van egy külön szabályozás,hogy ilyenkor rendkívüli munkavégzésnek minősül és valamivel többet kellene fizetniük érte, illetve a szabadságot is visszakapom alap esetben. Az érdekel,hogy mennyit kellene fizetnie pluszba? Alapbér 100%?

Igazából úgy lesz,hogy majd lecsúsztathatom egy másik napon a szabadságot,de az alapvetően nekem miért lenne jó? Azzal nem járok jobban és lényegében én kerülök hátrányos helyzetbe tőle.



2022. febr. 11. 14:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Oké. Beismerem. Hiba volt így feltenni a kérdést :D Nem az érdekel,hogy megteheti-e,hanem hogy kell(ene)-e ezért valamit fizetnie a jog szerint? (Pótlékot) vagy sem.


Kénytelen voltam googlét alkalmazni és ott olyat írtak,hogy nem kell semmit fizetnie,ha nem a szabadság ideje alatt hív be. Meg hogy nincs törvényileg korlátozott idő amíg módosíthatja,szóval előtte 1 nappal is szólhat. Visszont csak akkor teheti,ha gazdaságilag indokolt (ami a sok hiányzó miatt gazdaságilag az) és mást nem tud alkalmazni (tulórás nem fog bejönni délelőtt biztos,bár őket is lehetne kötelezni,mert pár hónapja láttam papírt készenlétmeghatározásról,de az más téma, azt 2héttel előre kellene közölni. Meg fizetni a készenlétet,amit megint csak nem fognak munkáltatói oldalról)


Amúgy meg ami a nemet mondást illeti valószínű,hogy megtehetem,de ha hivatalosan elrendelnék onnantól kezdve köteles vagyok bemenni,ha nem teszem, akkor felmondhatnak nekem erre hivatkozva. (Bár hülyék lennének ilyen emberhiány mellett) Itt viszont valóban ér a kártérítés amíről írtak. Ami sajna egy otthon töltöt napért nulla forint lesz, egy nyaralás megszakítása lenne viszont a költséges. És ügye utóbbit nekem kellene bizonyítani.


Máshol meg a pihenőnap megszakítására írják a 100 illetve 50% os pótlékot,ha pótolják a pihenőnapot. Viszont az nem szabadság. Inkább a sima túlóra.

2022. febr. 11. 18:50
 12/13 anonim ***** válasza:
67%

Lehet még egyszer 0-ra pontozni. A károdat kell megtérítse, ennyi:


MT idézet:


(5) A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén

a) a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,

b) a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja,

c) kollektív szerződés rendelkezése esetén a szabadság egynegyedét legkésőbb az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki.

(6) * A munkáltató - a felek naptári évre kötött megállapodása alapján - a 117. § szerinti szabadságot az esedékesség évét követő év végéig adja ki.

(7) A munkavállalónak a kiadás időpontjának módosításával vagy a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni. Az (5) bekezdés b) pontban foglalt esetben a szabadság alatti tartózkodási helyről a munkahelyre és a visszautazással, valamint a munkával töltött idő a szabadságba nem számít be.“

2022. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Korrekt, köszönöm! Én felpontoztam a 0%-odat 21%-ra,csak még vacilláltam :D
2022. febr. 11. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!