Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonos munkakörre az új...

Azonos munkakörre az új munkahely annyit ad 2022ben mint a régi 2016ban adott ez nem durva?

Figyelt kérdés

Személyi okokból (vezetőkkel való összeférhetetlenség) el kellett jönnöm a munkahelyemről.

Hamar találtam új helyet, teljesen azonos munkakörben, ez nem volt gond.

Ami az érdekes, hogy engem a régi helyre 2016ban vettek fel egy adott bérrel. És az új hely most 2022ben annyit ad, mint a régi 6 éve adott....


Ez nem durva? 260 a bruttóm itt és most 2022ben (GBM) hát a régi helyen nem volt GBM de már 2016ban is 258.000 volt az induló bér....


2022. febr. 17. 08:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem durva. Az a durva, hogy Te elvállaltad ennyiért is :-)
2022. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

és lám még itt is kétfordulós állásinterjú, erkölcsi bizi, szakmai életrajz bekérése két helyre is saját formátumukban stb és nagyon nem egyedül vártam az állásra....


lám még így is még ennyiért is.

2022. febr. 17. 08:38
 3/22 anonim ***** válasza:
Gbm helyett gmb
2022. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Gbm"



Gbm. Garantált bérminimum. de tök 8 hogy hívják, az a lényeg hogy mennyi az annyi.

2022. febr. 17. 08:40
 5/22 A kérdező kommentje:

" Te elvállaltad ennyiért is :-)"


Hát mondhattam volna hogy nem és akkor állás nélkül lennék azóta is.

2022. febr. 17. 08:41
 6/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

"és nagyon nem egyedül vártam az állásra...."


Amíg vannak olyan emberek, akiket nem kell megfizetni, addig marad is ez a szint.

2022. febr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

"Amíg vannak olyan emberek, akiket nem kell megfizetni, addig marad is ez a szint."


Teljesen jogos. Nem is baj, az ilyenek hamar elhelyezkednek, a zsíros melók meg megmaradnak azoknak, akik nem mennek el gombokért melózni.

2022. febr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Amíg vannak olyan emberek, akiket nem kell megfizetni, addig marad is ez a szint."



Ez sem igaz, ez is csak egy maszlag, ld pl azon vidéki kormányhivatalook, ahol annyira nem volt ember annyi pénzért amit adtak hogy inkább bezárták, de akkor se emeltek.


Vagy ott a posta. Vidéken főleg Ny-Mo-n megszűnt a hírlpa üzletág, mert minimálbérért nem volt kihordó aki vállalta volna. Erre nem az volt a válasz hogy oké emelünk hanem az hogy akkor üzletágat bezárunk..



szóval nem igaz hogy azért vannak ilyen bérek mert vannak akik ennyiért is vállalják. Mert van amit ennyiért senki se vállal és inkább bezárnak de akkor se emelnek.

2022. febr. 17. 08:45
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

"Ez nem durva? 260 a bruttóm itt és most 2022ben (GBM) hát a régi helyen nem volt GBM de már 2016ban is 258.000 volt az induló bér...."


És most sírjunk veled?

Te vállaltad, akkor?


"és nagyon nem egyedül vártam az állásra...."


Na, egy igazi birka. Ha más beleugrik a kútba, akkor ő is. Gratulálok, nem kár érted.

2022. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

"" Te elvállaltad ennyiért is :-)"


Hát mondhattam volna hogy nem és akkor állás nélkül lennék azóta is."


Annyira tudtam, hogy az alapítványi iskolás (1-es vagyok) - csak megvártam, míg "kibújik a szög a zsákból" :-)

2022. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!