Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ciki, ha diplomásként szíveseb...

Ciki, ha diplomásként szívesebben dolgoznék kevésbé "menő" munkakörben?

Figyelt kérdés

Kommunikációs/marketinges vagyok, de sajnos egyre kevésbé érzem, hogy ebben a szakmában kimagaslóan jó lennék.


Bár mindig volt jól hangzó munkaköröm és menő munkahelyem, sajnos úgy érzem, hogy még keresem a helyem.


Felmerült bennem, hogy lehet jobban érezném magam pl eladóként/recepciósként, de ezek a szakmák mintha nem lennének megbecsülve.


Mit gondoltok? Nektek mi segített, hogy megtaláljátok a tökéletes munkakört?


28 vagyok és jelenleg GYED-en lévő anyuka :)



2022. márc. 5. 19:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

"Ciki, ha diplomásként szívesebben dolgoznék kevésbé "menő" munkakörben?"


Gondolj bele, én mindig virágkötő szerettem volna lenni. Fogalmam nincs, hogy az utam miért a közgazdaság felé vitt el, és azóta is ebben dolgozom. Pedig jó ideje már a fizetés sem motivál.


Még pár év, és nyugdíjas leszek. Talán majd akkor köthetek virágcsokrokat... :)

2022. márc. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Élvezd a gydes időszaklt ne foglalkozz ilyesmikkel, ismétlem majd örülsz ha visszavesznek a helyedre.. Ha nem, még mindig mehetsz eladónak 12 órában. Ez a tipikus példája agyalas a semmin.
2022. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Te nem éreznéd jól magad mert cikinek éreznéd ezeket a munkakoroket csinálni. Nem tudnád elviselni, hogy diplomaskent beléd törlik a vásárlók a talpukat.
2022. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem van épitomernök ismerősöm aki nyílaszárókat épìt be ès gipszkartonoz mert ìgy jobban keres.
2022. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szintén anyukaként mondom neked, hogy gyerekkel nyugodtan felejtsd el a recepciós, eladó és hasonló munkaköröket. 12 órázás, adott esetben éjszakai műszak, gyerekkel hogy?

Pont marketing területen dolgozom egyébként, már ev-ként, 100% rugalmasság és home office, gyerek mellett a legjobb. De mikor még ügynökségnél dolgoztam, az is ugyanilyen rugalmas volt. Gyerekek mellett ez nagyon fontos, és a pénz is, mert ok, hogy jól keres a férjed, de merész arra építeni azért, hogy majd valaki más pénzel.

2022. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Részben azért fordult meg a fejembe, hogy eladó/recepciós legyek, mert ezekben a munkakörökben nagyon gyakori a 4-6 órás munkaidő.

Alapvetően szeretek emberekkel foglalkozni, ezért is gondoltam arra, hogy ezek a foglalkozások nekem valóak. Fix munkabér, és kiszámítható munkaórák.


Na, de a marketing/kommunikációs vonal szintén jó ötlet. Évek óta ebben dolgozom, remek szakmai tapasztalatom van, elképzelhető,hogy érdemes lenne belekezdeni az egyéni vállalkozásba, így pedig akár itthonról tudnék dolgozni. A kérdés, hogy vajon mennyire lennék jó vállalkozó? Hogy menne az ügyfélszerzés? Stb.


Vagy kitanulhatnék egy új szakmát, amit szintén tudnék egyéni vállalkozóként csinálni (edző, kozmetikus, stb).


Mindenesetre alaposan át kell gondolni ezeket a kérdéseket.

Köszi mégegyszer mindenkinek! Az összes hozzászólás a maga módján rendkívül hasznos volt!


Szép hetet Nektek!

2022. márc. 7. 11:13
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 15-ös vagyok: anno én is az ügyfélszerzés miatt aggódtam. Egyrészt, az ügynökségen keresztül, ahol korábban dolgoztam, volt pár kontaktom, felvettem a kapcsolatot olyanokkal, akiknek már nem volt velük szerződésük. Megkerestem őket, voltak páran, akik örültek nekem, és dolgozni kezdtek velem. Másrészt, tele van a facebook szakmai csoportokkal, a legkönnyebb ezekből szerezni ügyfeleket. Mivel van tapasztalatod, tudsz mutatni referenciákat, nem lesz gondod szerintem. A költséged meg a havi KATA befizetése, meg az éves IPA, esetleg egy könyvelő és kész.
2022. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az eladói, recepciós munkát gyerekkel felejtsd el. Ez tipikusan olyan munka ami mellett nehéz előretervezni, már pedig egy gyereknél bármi történhet. Ezek a munkakörök nem rugalmasak. Diplomásként pedig sokkal jobbra vagy méltó, mint ezekre az alantas melókra. Kb. sz*rba sem vesznek ilyen poziban.
2022. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!