Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet ,hogy ennyit...

Hogy lehet ,hogy ennyit emeltek a kalauzok fizetésén?

Figyelt kérdés

2015ben a középiskolánkba jöttek a MÁVtól ,hogy kalauzokat keressenek ,ha érettségi után jelentkezzenek hozzájuk.


Akkor nettó 100 ezer Ft volt a fizetés, és ez keleti régióban egy jó középosztálybeli fizetés volt.

Az a durva akkoriban, ha ennyi pénzért jelentkeztek tőlünk az osztályban hozzájuk.

Most nettó 300at keres egy kalauz és alig van jelentkező hozzájuk. Hogy lehet, hogy 7 év alatt 3szorosára nőtt a fizetés, és alig van jelentkező, még 7 éve 100 nettóért dörömböltek az ajtón a jelentkezők.

Amikor valaki panaszkodott, kalauzként nem tud családot eltartani leordították a fejét mit sír lett volna mérnök.

Falubelimet 2012ben kapták el, kaluzként dolgozott, és lopott gázolajat a tolatós mozdonyból, azt mondta nettó 80 ezret keres abból nem tudja eltartani a családját.



Kicsit úgy tűnik 2016 környékén rájöttek a vezetők, hé ti még éltek, nem halltatok éhen ennyiből utána elképesztően megemelték a fizetéseket. Vidéken még mai napig 300 nettó jó pénz.

Hogy tudtak ennyi emelni, hogy lett ennyi pénz a MÁV költségvetésében?



2022. márc. 8. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Megválaszoltad magadnak. Kereslet-kínálat.
2022. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Akkor keres nettó 300-at a kaller ha kimeríti az éves 400 órás túlórakeretet és legalább 25 éve a vasúton van. Egyébként nettó 180-240 ezer, ami vidéken szűkösen elég lehet ha van hol laknod. Bp-en ebből talán egy szobát bérelsz és nem halsz éhen.
2022. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%

Helló, vasutas vagyok és rengeteg ismerősöm dolgozik a vasútnál.


Kallerként 270 ezernél soha nem vitt egyik se haza még a legszarabb hónapba se. Ha meg már vezetőjegyvizsgáló vagy kb +20 ezer, ha például railjetre, vagy olyan vonatra tesznek ami kimegy Magyarország területéről arra is kapsz pótlékot ( arról ne is beszéljük, hogy a Balaton Sound idején pótdíjakból simán a fél fizetésed összeszeded egy nap)

A vasútnál kb minden civil emberek által betölthető pozícíóban nem dolgoznak annyian amennyien kéne ezért keresnek ennyit. A másik meg kitudja milyen embereket kell elviselniük, milyen fenyegetéseket kapni hányszor küldik el őket melegebb éghajlatra… Véleményem szerint simán megérdemlik azt amit kapnak, sőt néha lehet kevés is

2022. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jegyvizsgaló vagyok és túlzás amit írsz. Be is tudom neked másolni a berpapiromat. Életemben egSzer kaptam 300fölött de akkor abban volt ünnepi nap is. Átlagban 240-260 körül keresek. Vidéken ez lehet jó de itt Pesten nem annyira.
2022. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Úgy lehet kérdező, hogy elvagy maradva a világ folyásától... Talán biciklibelsőben élsz?
2022. márc. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is 2015-ben több, mint nettó 100 ezret kaptam, inkább úgy nettó 120-130 ezer körül.

Másodszor most sem kapsz 300 ezer fölött alap órával. Legalábbis nekem eddig 260 ezer nettó volt a plafon.

2-es és 4-es válaszoló írja az igazat. 230-260 ezer az átlag nettóban pluszok nélkül.

Harmadszor pedig, lehet, hogy a bérek megtriplázódtak, de a boltokban az árak is.

2022. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Kevés ember, félnek a sztrájktól.
2022. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

240-260 ezer forintos nettó fizuk.. és ezek vidéken jónak szàmítanak. Atyaég, mi van ebben az országban... nekem az SZJA+TB-m jóval több ennél.

És igen, a kalauzoknak Alap óraszámmal kellene legalább nettó 300at keresniük + pótlékok. Rengeteget szívnak egy nap. Sok a p.cs utas, kötekednek, ha késik a máv akkor ők is szopnak.

2022. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De már így is jobb, mint pl 7 éve. Felénk 2016ban a megyei átlagbér volt nettó 120 ezer, már ennyi pénzt nagyon jó pénznek mondtak. Akkoriban jó szakmákkal volt nettó 120 a csúcs, akkoriban az volt a mondás hónap végi evés mérnök szokás.
2022. nov. 15. 04:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!