Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés emelés kérés előtt...

Fizetés emelés kérés előtt állok..Hogy csináljam ?

Figyelt kérdés

Story: apám egy cégnél dolgozik és beajánlott engem a főnöknek. Kaptam is munkaszerződést 2 hónap próbaidőt. Ez 2021 Novemberben volt.

Azóta felvett normálisan de a bér az nem növekedett. A hónap végén szeretném tisztázni a főnökömmel,hogy igenis többet megérdemlek.

Esztergályos, valamint cnc programozást végzek(az utóbbit még tanulom cégen belűl lassacskán) 200-220 ezer forintot kapok nettóba.

Egy 30 ezerrel többet szeretnék kapni és a túlórára még plusz óránként 1500 forint.

Szerintem épp eleget bizonyítottam neki,hogy igenis megérdemlem és nagyon sokat fejlődök.

Tudni kell ez egy olyan cég ahová más cégek hozzák be az árut és nagyon sokszor egyetlen egyszer sem szabad hibázni,mert nincs pót darab.

Egyébként szeretem ezt a meló helyet.Azon törtem a fejem,hogy az irodájában leülök vele beszélgetni és elmondom az érveimet hogy mégis miért érdemlek többet. Szerintem ez a 30 ezres emelés nem nagy dolog egy ilyen cégnek. Tanácsok esetleg amik jól jönnek ilyenkor?

Főnökröl: sokszor bal lábbal kell fel,és sokszor nem figyel a dolgokra amit mondunk neki.

20 F



2022. márc. 22. 22:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ember, 5 hónapja dolgozol a cégnél. Ráadásul 20 eves vagy.


Én egy év munkaviszony után mentem oda fizetésemelést kérni.


Ráadásul, ha kis belterjes, csaladi vállalkozásról van szó, ahol a fönök az isten, akkor nagyon rossz pozícióból indulsz.

2022. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nemtudom ti mennyit kaptok de ez a 200 ezer ez semmi.

Pótlék se jár,utiköltség se és 4 órásra vagyok felvéve. Szerintem bőven megérdemelnék valami bónuszt.

Jövőhéten kérdem meg és leírom a fejleményeket.

2022. márc. 24. 12:09
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
4 órára a nettó 200 20 évesen azért annyira nem rossz. Ha viszont 4 órára jelentettek be, de többet kell dolgoznod, akkor MOST hagyd ott a céget és keress egy tisztességes helyet!
2022. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

8 órát dolgozok igen.. nem is értem az emberek miért engedm szidnak itt egy ilyen munkahelyért.

sajnos ezen a környéken mindenhol szinte 200-300 ezret kapnak az emberek

2022. márc. 24. 16:14
 15/17 anonim ***** válasza:
Majd akkor hogy fogsz sírni amikor már nem jár neked az szja mentesség.. Üdv a magyar valóságban
2022. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
20 éve ugyanez volt amikor elkezdtem érettségi után a szakmámban dolgozni, ráadásul Bp-n. Fekete vagy részmunkaidős bejelentés. Minimálbér zsebbe napi 10 órára. A magyar valóság. Semmi nem változott. Csináld a melót aztán válts, ha van lehetőség. De ahogy írtam a 4-es hsz-ban, egy ideig nem tudsz mit tenni azon kívül, hogy lenyeled a békát. 1-2 év tapasztalattal szerencsére a mai munkaerőpiaci helyzetben vannak lehetőségek, de lehet, hogy nem helyben, hanem költözni kell.
2022. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Amúgy szlovákiában lakok és ott dolgozok szóval nekem olyan nincs is adókedvezmény.

Köszönöm szépen a hozzászólásokat mindenkinek.

2022. márc. 24. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!