Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki Budapesten dolgozik...

Aki Budapesten dolgozik minimálbérért 8 órában - jelenleg 133 Ft-ért - az milyen munkakörben dolgozik?

Figyelt kérdés
azt is írja meg hogy hol dolgozik és mennyi időt tölt ténylegesen munkával

2022. márc. 28. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

Én egy napot dolgozok ennyiért, az számít?


Őszintén szólva nem tudom ebből ki tud létezni is.

2022. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
havi összegre gondoltam 133 ezerért
2022. márc. 28. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Raktáros vagyok egy vegyiáru nagykerben. Napi 8 óra H-P, de inkább csak 6,5 valójában. De itt a minimálbéres fizu mellé bejön még átlagban havi 150-200 ezer nyúlásból, 80-100 ezer számlázásból, valamint egyéb okosságokból, kavarásokból csurran-cseppen még kb 50 ezer, uh összesen havi 5 kiló kábé. Igazából el lehetne menni máshová bruttó 300-330 körüli fizuért, de abból nettó 210 lenne tisztán. Így viszont majd 2,5x annyi marad havonta és csak minimális mértékben, a minimálbér után húznak le sápot stadionokra, helikopterre meg a pocakpottyantó támogatásokra.
2022. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
3as ha van nálatok felvétel, szólj.
2022. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Portás vagyok egy intézményben Pesten. A bér 8 órára a minimálbér és egy forinttal se több. És még lopni sincs mit.


tessék.

2022. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
5-ös megtanulsz programozni és munkaidőben tudsz még home officeban programozni. Vagy megtanulsz egy nyelvet profi szinten és fordítasz.
2022. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

"megtanulsz programozni és munkaidőben tudsz még home officeban programozni. Vagy megtanulsz egy nyelvet profi szinten és fordítasz."


világos. de ha ez "csak " ennyiből áll miért van 1 db minimálbéres is ebben az országban? miért nem lesz mindenki sztár-IT?


És másik kérdés ha mindenki sztár IT lett, akkor ki viszi el a szemetet? Ki áll a boltban a pult mögött? ki süti a kenyeret? ki ágytálaz a kórházakban?


Hm?

2022. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Nekem speciel a programozás nem jött be, így inkább megtanultam az angol mellé egy másik idegen nyelvet. Közben közmunkán voltam, de gondolhatod, hogy ott "munka" közben is tanultam. Szóval napi 8 óra tömény nyelvtanulás. Utána felsőfokú nyelvvizsga és azóta ssc-ben dolgozok. De ehhez tényleg kell egyfajta fanatizmus. Úgyhogy a "csak ennyi" az túlzás. Bele kell tenni a munkát. Mégis mi akadályoz meg benne, hogy sztár IT legyél? Lusta vagy belefektetni a munkát. Ha nem jó az agyad, elmész kitanulni a burkoló szakmát. Megnyugodhatsz, nem lesz mindneki sztár IT. A többség kiviszi a szemetet és itt fog sírni gyk-n. Ez is egy út.

2022. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!