Váltsak munkahelyet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi tévő legyek így gondoltam kiírom a dilemmámat itt is, hátha volt itt valaki hasonló helyzetben és tud tanácsot adni nekem. 27 éves férfi vagyok.


5 éve dolgozom egy multinál tesztmérnökként. Előtte is itt voltam gyakornok, majd tesztmérnök, és most lead mérnök vagyok, de amúgy meg csoportvezetőnek vagyok nézve, csak nem kaptam meg a pozíciót papíron.


A fizu nagyon jó.


A munkaköröm szerteágazó. Projekteket vezetek, kapacitásokért felelek, tartom a kapcsolatot a külsős laborokkal, 15 főnek osztok munkát, ellenőrzöm őket, nyomon követem az aktivitásukat, ellenőrzöm és jóváhagyom a vizsgálati jegyzőkönyveket, újabban gyakornokokat interjúztatok. Amikor a lead pozíciót megkaptam, kimondatlanul csoportvezető lettem, de nem kaptam meg hozzá a fegyelmi jogkört, de el van várva a fegyelmezés. Olyan érzésem van, mintha minden is el lenne várva tőlem de az, hogy ezért papíron is megadják a pozíciót, az szóba sem jöhet. Azon is agyaltam már, hogy lehet a főnököm tényleg úgy gondolja, hogy az vagyok.


Nem tudom, mi legyen, de ezt így zsákutcának érzem. A cég struktúra nagyon lapos, felettem már csak a labor manager van, ami valljuk be elérhetetlen számomra. Csoportvezetőként nem tudok fejlődni, mert ugye nem vagyok az. Elgondolkodtam, hogy lehet érdemes lenne munkahelyet váltani, de tekintve, hogy nagyon fiatal vagyok, nem hinném, hogy csoportvezetői munkakörre jogosan pályázhatnék. Emiatt gondolkodtam azon, hogy lehet 27 évesen pályát válthatnék. Elmehetnék juniort frontend vagy backend fejlesztőnek és az égeszet előlről kezdhetném. Csak ugye az anyagiak…


Őszintén a véleményetekre lennék kiváncsi. Van esélye egy 27 éves fiatal embernek csoportvezetői pozícióra, vagy ilyen fiatalon ez teljesen komolytalan?


A főnököm a másik. Konkrétan pszichopata, van mikor őrjöngve üvölt, van mikor ököllel veri a szekrényt az irodában. A legapróbb eszkaláció, probléma ezt a reakciót váltja ki belőle és semmihez nem ért. Mindenért engem cseszeget.


Mit kezdjek szerintetek ezzel a helyzettel? Nekem tetszik ez a vezető irány, szerintem jó is vagyok benne, de félek, hogy ezt csak azért érzem így, mert ezen a helyen dolgozok. Félek, hogy itt annyira téves a megítélése az embernek, meg az előléptetés, hogy egy hamis valóság, énkép következménye az is, hogy azon gondolkodok, hogy alkalmas lehetnék én egy ilyen pozícióra valahol máshol…



2022. ápr. 10. 19:27
 1/7 A kérdező kommentje:
A főnököm amúgy emberileg nagyon rendben van. Nagyon sok érték van benne, amiért nagyon tudom tisztelni, de ugyanakkor ott van a másik oldala is. A kollegák is nagyon rendesek. Barátaimnak tartom őket.
2022. ápr. 10. 19:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel magad linkedinre az nem tilos, hiába vagy mar valahol. Hátha érkezik megkeresés magától ahol felmerheted mennyit érsz.
2022. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Linkedin és nyugodtan pályázz csoportvezetőnek
2022. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En a "másik oldal" miatt váltanék. Nem tudnám ezt elviselni. Úgy gondolom egy próbát meger a pályázat, legyen önbizalmad!
2022. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én váltanék a helyedben.
2022. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichopata boxzsákjának lenni lélekromboló dolog, váltanék és a helyedben simán megpályáznám a csop. vezető állásokat, mert gyakorlatilag az vagy csak hivatalosan nem. Ha egy új helyen pl állásinterjún rákérdeznek, hogy milyen feladatokat végzel, de az túlmutat a poziciódon, akkor kapóra jön, hogy elmond, hogy ez az egyik ok, hogy váltani akarsz. Legyen nevén nevezve, hogy kinek mi a munkája.
2022. ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichopata főnök miatt tuti váltanék.

A frontent/backend/fullstack fejlesztés is lehet jó irány, ha érdekel és értesz hozzá. Nem tudom, mennyit keresel most, de ha elboldogulsz egy React vagy Angular rendszerrel, akkor már juniorként is simán kaphatsz bruttó 6-800 ezres fizetést.

2022. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!