Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Turizmus bsc után mennyire...

Turizmus bsc után mennyire érdemes pènzügyes msc-re menni?

Figyelt kérdés

Hasznosabb, ha csinálok egy pénzügy-szàmvitel bsc-t és majd azután a mester? Valaki ezt mondja, valaki azt hogy elég már az Msc.

Turizmusból elegem van, teljesen vàltani akarok, de úgy hogy tènyleg megtanuljam a dolgokat és legyen egy jó alapom, amire lehet építeni a jövőben.



2022. máj. 1. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy számvitel mesterrel jól jársz, ha érdekel és meg is tudod tanulni.

Turizmus -vendéglátásból elég a BA.

Nekem szakács szakmunkásra jött érettségi 15+ év gyakorlat és most vagyok 2.-ik éven turizmus-vendéglátáson. A 2 nyelv miatt jó, meg lesz még egy diplomám így a meglévő mellé. Mellette most végeztem el okj Tb-bért meg a mérlegképes könyvelőit, de a jövőben nekem is a pü-számvitel a cél mesteren, vagy a gazdaságjog.


Szélesebb körű a lehetőséged vele mindenképp.

2022. máj. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, most iszom csak az első kávém, lehet átsiklottam rajta, de legfontosabb részlet:

Tehát már tanulod a turizmus BA-t, és eleged van belőle, és váltani akarsz?

Ha igen, mennyi van hátra?

Szerintem ha már csak 3 ,vagy kevesebb félév, én végigtolnám, mivel az a legfontosabb, hogy legyen egy BA.

Most perpill két lehetőség áll előtted, ha megfogadod a tanácsom, és végzel:

a) Munkát vállalsz süli közben egy ssc-ben pénzügyi területen. Föl fognak venni, mivel hiába könyvelői vagy pénzügyes pozi, hatalmas a munkaerőhiány, és részfeladatokat végzel, ennélfogva be tudnak tanítani. Nem a szakma csúcsa lesz, de elkezdesz pénzügyi területen szakmai tapasztalatot szerezni, ami a legfontosabb.

GE, BP, Exxon, Deutsche Telekom, Vodaphone SSC, Tata, Diageo hazard táján nézelődnék leginkább. Egy Citi vagy Morgan lenne a legjobb, de oda nehezebb bekerülni, ott jobban szeretik azokat akiknek már van egy erősebb pénzügyi háttértudása, akár kezdőként is.

b) Ha anyagilag megengedheted, hogy nem dolgozol, vagy csak nem fér be valami miatt, kezdj el egy pénzügyi képzést. Sok van, pl az ACCA nagyon jó. Ott van még a CFA is, de az tananyagban több is mint egy második mester, és kell hozzá egy kész BA, majdpediglen szakmai tapasztalat (még egy ok hogy befejezd a BA-t :D)


Sok sikert, majd írd le hogy döntesz!

2022. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 Pénzügy és számvitel mester nem létezik. Vagy pénzügy, vagy számvitel. Számvitelre pedig csak kreditelismeréssel vesznek fel turizmus és vendéglátásról.
2022. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as nem véletlen, hogy emiatt is célszerű már a tur.-vendéglátás alatt is gyűjteni az előírt jellegű krediteket, szabadon felvehetőként is akár szak váltása nélkül.


Plusz pontok tekintetében, meg tur-vendéglátáson eleve kötelező az a két nyelvvizsga ami mesteren akár pénzügyön,akár számvitelen - ha már jobb kifogást nem találtál ( nem is írtam, hogy ez lenne konkrétan a szak megnevezése🙂)- illetve az okj szakirányú pl. Mérlegképes könyvelői- összességében majdnem annyit ad a felvételi pontokhoz, mint maga a felsőfokú oklevél.


De majd mindent a maga idejében.

2022. máj. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!