Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő fiatalnak hogyan...

Pályakezdő fiatalnak hogyan érdemes kezelnie a pénzügyeit, pénzt megtakarítani?

Figyelt kérdés
Családomban nem volt senki, akitől érdemes lett volna pénzkezelést tanulni. Én viszont szeretnék tudatosabban készülni a következő évekre. Hogyan érdemes elkezdeni kezelni a pénzügyeket, elkezdeni takarékoskodni? Könyvajánlót is szívesen fogadok. Köszönöm! :)

2021. nov. 15. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ami fontos, hogy rögtön hó elején tegyél félre egy előre meghatározott összeget. Tehát ne úgy indulj neki, hogy ami a hó végére marad, az a megtakarított pénz - mert úgy sokszor fog "nem maradni".
2021. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha rá tudsz szánni pár órát, olvasgasd a Kiszámoló blog megtakarítással foglalkozó cikkeit.


[link]

2021. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Úgy, hogy jobban kereső irányba indulsz és tudatosan építed magad.


Az összes takarékoskodó oldal, meg akciós csirkefarhát sem fog annyi pénzt a tárcádban hagyni, mint ha rendesen keresnél, vállalkoznál, stb. Tehát a pénzt magadba, a tapasztalatszerzésbe, utazásba, tanulásba érdemes fektetni.


Engem sosem érdekelt hogy megtakarítsak, és bejártam a fél világot 30 éves koromra, doktoriztam, kapcsolatokat építettem, a maradék pénzemből konferenciákra és trainingekre. A felhalmozott tudásból a vállalkozásom 2.5 év alatt kitermelt egy hitelmentes modern lakást.

2021. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
aha persze
2021. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiszamolo.hu
2021. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek váltak be:

* hó elején félreteszek

* a maradék elköltésre szánt pénzből is igyekszem egy kicsit megtakarítani

* folyamatosan olvasgatom, hogyan lehet a pénzügyeket jobban kezelni (én pl nem szeretem a Kiszámolós Miklós stílusát)

* otthon főzök, nem rendelek

* megfontolom a kiadásaimat

* ha tudom, hogy nagy kiadás érkezik pár hónap múlva, akkor inkább havonta teszek félre rá egy keveset és nem egyszerre adok ki sokat

* igyekszem felfelé haladni a munkában is, megtalálni a lehetőségeket.


Amikor elkezdtem 5 éve, akkor 140 ezret fizettem, hát most ott tartok, hogy ennyi megy félre hó elején.

Ahogy nőtt a fizetésem, úgy nőtt a megtakarításom és nem a költésem!



Bónusz tipp: azért fiatal vagy, ne élj aszkéta életmódot, engedj meg magadnak 1-2 betervezett mozit vagy évi egy kis nyaralást a arátokkal :) De inkább havonta tegyél félre egy kicsit, semmint nyáron a semmiből akarj előteremteni 100 ezret.

2021. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arátok vagy barátok? Nem teljesen ugyanaz az élmény, váhá
2021. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!