Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban raktárosként...

Németországban raktárosként meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet röviden, itthon kb semmi esélyem nincs arra, hogy normális életem legyen. 30 elmúltam, saját lakás nincs, ahol jelenleg lakom, az nem opció 4-5 év múlva már. Értelmes végzettségem nincs, ennyi idősen meg főiskolára stb menni már öreg vagyok. Targoncás jogsit leteszem, átfordíttatom, kikupálódok németből (nem vagyok egyébként hülye, csak... na hagyjuk) és kimegyek, raktárosként keresek annyit, hogy ne kelljen hónap végén a küszöböt rágnom? Nincsenek nagy igényeim, autó stb nekem nem kell, legyen pénzem ruhára, a lakásbérlésre (mert nem szobát akarok, hanem lakást), és hónap végén azért ne legyen nullán a számlám. Tök egyedül vagyok mint a kisujjam, asszony nem lesz mivel meleg vagyok, így gyerek sem, úgyhogy CSOK is kilőve, nem mintha fel akarnám venni. Leginkább Munich, vagy Berlin lenne a célpont. És mielőtt valaki belém kötne, hogy minek megyek 1000-ik tudás nélküli bevándorlónak, nyilván nem önszántamból, de kb nincs választásom, mert itthon nem lehet megélni egy melósnak egyedül, albérlet fizetés mellett. Ezen kívül már csak az öngyilkosság maradt, de ez még mindig jobb.

2022. máj. 8. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Németországban mennek fel a lakásbérleti díj árak. Minimálbéres raktári fizetésből lakást bérelni nem nagyon lehet. Magas a bérleti díj, magas a rezsi, és az ételek ára is egyre drágább.

Csak megjegyzem: Tanulni sosem késő. Én utálok tanulni, de 33 évesen leérettségiztem, és 41 évesen egyetemre mentem.

2022. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem túlzottan magasabb színvonalon mint itthon.
2022. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

"Nem túlzottan magasabb színvonalon mint itthon."


Azért azt tegyük hozzá, hogy itthon egy raktáros keres nettó 200e-et, vidéken még ennyit se, kint ugyanezért megkap legalább 1500 eurót. A szállás a gáz, de, ha összeáll valakivel, akkor már jobban jár. Az élelmiszer ugyanannyi, mint itthon, bár ott nincs hatosági áras farhát.

2022. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Dolgoztam raktárba vidéken, szóval ismerek jó pár embert.


Vannak akik saját albiba laknak, vagy lakást vettek hitelre, családot alapítottak stb... szóval azért Magyarországon sem csak éhen halni lehet raktárosként.

2022. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Végső esetben, átmeneti megoldásként el lehet lakni, vagy legalábbis aludni egy furgonban is. Ha külföldre mész dolgozni és nem tudsz lakást bérelni, rövid ideig jó lehet. Valószínűleg nem legális, de jobb mint egy tömegnyomor szállón vagy az utcán.
2022. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
30 évesen hogyan lennél öreg a tanuláshoz? Még legalább 35 évet dolgozol, ha nem többet, nem mindegy mivel töltöd el ezt az időt. Inkább tanulj valami piacképeset és ugy menj ki
2022. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Mivel a magyar ember vegetálni megy ki külföldre, ezért abszolút.

Az már más tészta, ha fogod a családod, gyerekeket iskolába járatni, szórakozni, öltözködni, kikapcsolódni stb stb akarsz.

De mint első mondatomban említettem, az átlag az az, hogy kimegy oda, dolgozik, eszik, fürdik, alszik és másnap újra. Aztán mikor már belátása szerint kellően megszedte magát, akkor hazatér Magyarországra és kombinálja a dolgokat: kint kapott pénzt az emberhez méltó életre és ebből megvalósítja ezt Magyarországon.

2022. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Németországban olyan €1500 meg tudsz keresni targoncásként simán nettóban. A legtöbb munkaadó szállást is tud adni térítésmentesen, csak annyi hogy valószínűleg nem Münchenbe vagy valamelyik sztárvárosban leszel hanem egy kisebb városban. De legalább a lakhatásra nulla eurót kell fizess. A bolti árak Németországban a vörös húst leszámítva olcsóbbak mint Magyarországon, ez saját tapasztalat.

Így ezer eurót félre tudsz tenni könnyen ha nem cigizel vagy nem vagy alkesz.


De Magyarországon mégis mi a túrót lehet kezdeni nettó 250 ezerrel ha már az albérlet árak 160 ezer felett járnak? Így alig lehet bármit félretenni. Heti 60-70 órás túlórázásokkal sem lehet annyit félretenni mint kint normál munkaidőben.


Kint élek, látom mi van. Szemben azokkal akik max térképen láttak külföldi országokat

2022. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet élni, a kérdés az hogy milyen színvonalon akarsz. Nettó 1800-2200 euró környékén meg lehet keresni, ha vállalsz mellékállást az 450 euróig adómentes. Félreesőbb falvakban tudsz bérelni saját apartmant havi 500 eurótól, csak akkor kelleni fog autó. Ha városban akarsz normális helyen teljes lakást bérelni, akkor 1000 euró alatt nehéz lesz jót találni.
2022. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
31 vagyok, a jelenlegi lakóhelyem szörnyű, inkább ne akarjátok tudni, és nem tudok ellene tenni sajnos. Borzasztóan nyomasztó. 10osztályom van, szóval alapból mire leteszek egy érettségit, az 3év. Lassan töltöm a 32-t, szóval 35 évesen meg lesz az érettségim. És onnan tegyük fel hogy jelentkezek főiskolára egyetemre, azt mégis munka mellett hogy lehet kivitelezni? Nem nyafogok de ismerem a korlátaimat, vidéki vagyok, órákat utazok a munkahelyemre, épp annyi időm van hétköznap, hogy végzek a dolgaimmal, főzés stb, hétvégén mondjuk van némi idő, de szerintem egy egyetemet csak hétvégi tanulással nem lehet elvégezni. Az érettségi még ok, az nem nagy dolog.
2022. máj. 8. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!