Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen a munkakeresésben vagy másnak sem írnak vissza?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja küldözgetem az önéletrajzom, de semmi. Nem válaszolnak szinte sehonnan, 1-2 állásinterjún voltam de nem engem választottak.


Igazából nyelveket beszélek és valahogy muszáj lenne nettó 300.000Ft-ot keresnem hogy tudjam fizetni az albérletet és a kiadásaimat. Pest és Fejér megyében nézelődök. Logisztika részen nincs tapasztalatom de a nyelvek miatt szívesen kipróbálnám, gyorsan tanulok. Bármi ilyen szállodai recepció vagy ügyfélszolgálat/adminisztráció ahova kell az idegennyelv az érdekelne.


Hova jelentkezzek? Vagy a bérigényemmel van a baj? Túl sokat kérek? Sajnos az albérlet 150.000Ft plusz a rezsi... és akkor még ennem is kellene valamit. Nem vagyok nagy költekezős, nem vágyom nyaralásra sem. Csak jöjjek ki a hónap végén... Más sem talál ennyire munkát vagy csak én vagy béna?


2022. máj. 9. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Recepció/adminisztratívra nagyon sok a br450, logisztikához meg kell szakképesítés
2022. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

"Sajnos az albérlet 150.000Ft plusz a rezsi... "


Berelj szobat.

2022. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Én eddig azt vettem észre, hogy ha az álláshírdetésben az "Előnyt jelent ha:" vagy "Ezekkel fogosz megismerkedni" szekcióból több dolog is benne van az önéletrajzodban, akkor biztosan visszahívnak.


Ha átlagos semmit mondó az önéletrajzod és nem látszódik rajta, hogy az adott pozícióhoz mért is lennél jó, akkor nem hívnak vissza.

2022. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos lehet, hogy a bruttó több mint 450.000,- Ft (ami összességében félmillió feletti kiadás a munkáltatónak) túl sok tényleg.


Ehhez az kellene, hogy ennél, azaz félmillió forintnál nagyobb hasznot termelj havonta a munkáltatónak, máshogy nem éri meg nekik foglalkoztatni. Van sok munkakör persze, ahol ez lehetséges, de az ügyfélszolgálat meg recepció pont nem ilyenek.


Milyen végzettséged van amúgy?


Azt gondolom, ezt a bérigényt valószínűleg két állással tudnád elérni, ami több munka persze, de úgy összességében meglenne.

2022. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
2 hónap az még semmi. Hány helyre küldted eddig a jelentkezésedet?
2022. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

CSatlakozom az előttem szólókhoz, túl magas a bérigény ha nincs szakképzettséged. Mihez értesz, azon kívül hogy beszélsz nyelveket? Milyen nyelveket, milyen szinten?


A 150 ezer + rezsis albérletből nem lehet lefaragni esetleg? Egy személynek ez rengeteg kiadás.

2022. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos jelenleg csak érettségim van, egyetemet elkezdtem külföldön (nyelvi szakon) de sajnos a covid közbeszólt és haza kellett jönnöm. Most a sulira is gyűjteném a pénzt hogy be tudjam fejezni online és legyen papírom.


Akkor esetleg felszolgálóként/vendéglátóban szerintetek van esélyem összegyűjteni ennyi pénzt?

2022. máj. 9. 11:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

HÁt csak érettségivel ez a bérigény nagyon magas. A vendéglátást nem ismerem, fogalmam sincs hogy milyenek a fizetések, esetleg ha nyárra a Balatonnál vállalsz állást, akkor kaphatsz jó pénzt - bár rengeteget kell hajtani érte.

Újra megkérdezem: miért vagy egyedül 150 ezer forint + rezsis albérletben? Ez nagyon drága. Keress olcsóbbat.

2022. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
150 ezer albérlet + rezsi még a nettó 300-as fizetéshez is sok lenne. Muszáj olcsóbb megoldást találnod.
2022. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de szerintem se kellene ilyen drága albérletben laknod egyedül, egyértelműen nem engedheted meg magadnak.
2022. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!