Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha fel kellett mondanom két...

Ha fel kellett mondanom két munkahelyen is próbaidő alatt, mert szerencsétlenül választottam, akkor ezt hogy magyarázzam ki állásinterjún?

Figyelt kérdés
Sajnos kifogtam egy nagyon rossz munkahelyet, amit már nem bírtam tovább, és felmondtam két hónap után, próbaidő alatt. Most sajnos megint mellélőttem, és egy hónapja vagyok egy másik cégnél, de itt is elviselhetetlen a főnököm, fel akarok mondani. Előtte több évig dolgoztam egy cégnél, amit nagyon imádtam, de oda már sajnos nem tudok visszamenni, mert elköltöztem abból a városból. Mit írjak a CV-be, illetve mit mondjak állásinterjún, ha megkérdezik az utolsó két munkahelyem miért hagytam ott próbaidő alatt?

2021. okt. 1. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne bonyolítsd túl.

Személyes okok miatt váltottál, amit nem szeretnél bővebben kifejteni.

Esetleg a szakmai fejlődésed érdekében jöttél el.

Ne kezd szídni se a főnököt se a céget, mert az rossz fényt vetne rád.

2021. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Stimmel,nincs mivel kiegészíteni.
2021. okt. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha csak egy ilyen állásom lett volna, azt még csak-csak kimagyaráznám, de egymás után kettőt nem gáz? Vagy esetleg hagyjam ki az önéletrajzból őket?
2021. okt. 2. 01:29
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Egy kicsit gáz,de írd bele.Ugyanis,ha utánad néznek,akkor kiderül és máris megbízhatatlan leszel,hogy mit titkolhattál még el.A hatályos törvények alapján,senkiről semmilyen információt,nem adhat az előző munkahely. Ettől még megkeresheti az a cég,ahová mennél az előzőt akik mégis elmondják,démonizálva,hogy milyen összeférhetetlen vagy,hiszen,előttük is volt munkahelyed,ahonnan a próbaidő letelte előtt jöttél el. Lehet tizenkilencre lapot húznod,tehát csak a mostanit vallod be,csakhogy,nagyon rizikós.
2021. okt. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj nem kötekedni akarok ugyanis szerintem sokak remalma de mi baj volt a főnökökkel az interjún normálisak voltak? (egyszer én is futottam bele ilyesmibe egyébként)
2021. okt. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a szakmai vezetőm anno nem vett részt az interjún, különben valószínűleg már akkor tudtam volna, hogy nem szabad ahhoz a céghez menni.


Amúgy azt olvastam, hogy a CV-be nem kötelező mindent beleírni. Bár nyilván, ha rákérdeznek, nem fogom letagadni, csak ettől függetlenül mégis elég frusztráló a dolog.

2021. okt. 2. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Akkor peched volt. Én azért felvétel előtt vetettem volna rá egy pillantast..
2021. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kene beleírni az önéletrajzba? Ne viccelj. Majd ha máshol rakerdeznek mondasz vmi mást. Ne stresszelj ezen.
2021. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hitelesen előadod magad nem fog kiderulni hogy személyes okok miatt dobbantottal.
2021. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki is hagyható az nem olyan nagy lyuk. Improvizalj ha behívnak. Gondolod az igazságot mondják ha megkerdezed miért ment el az előző ember? Viszont ha ennyire nem bírod a stresszes helyeket szerintem szakmai vezető megnezese inkább ne maradjon el a jövőben és akkor nem kell kattognod.
2021. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!