Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégeknek miért esik nehezükr...

A cégeknek miért esik nehezükre visszajelezni?

Figyelt kérdés
Összesen kb. a cégek 1/3-a jelzett vissza, hogy nem vettek fel. Valahol az utolsó interjún azt mondták, hogy jól teljesítettem, és valszeg felvesznek, várjak pár napot és kiderül. Ez volt másfél hónapja. Azóta is várom hogy kiderüljön. De a többi is hasonló. Lemennek az interjúk és egyszerűen b*sznak legalább egy emailt írni, hogy bocsi, nem téged választottunk. Én meg addig reménykedjek minden nap, hogy na hátha majd ma... Meg addig ne is jelentkezzek máshová, mert mivan ha az előzőhöz felvesznek.

2022. máj. 9. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

"Meg addig ne is jelentkezzek máshová, mert mivan ha az előzőhöz felvesznek"


Eleve tobb helyre szokas jelentkezni egyszerre a berverseny miatt.

Akkor vagy jo alkupozicioban, ha tobb ajanlat van a kezedben.

2022. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ennyire leszarják. Rém egyszerűen lehetne automatizálni ezt a dolgot, de ennyire se veszik a fáradságot.

Amúgy az elsőnek igaza van, hülyeség egyszerre csak egy helyre jelentkezni, nem hatékony. Jelentkezz több helyre, aztán ha több sikerül egyszerre, majd választasz. A cégek se egyenként keresnek munkaerőt.

2022. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
amikor önéletrajzot küldesz csak akkor amíg a csövön kifér, de az interjúkban is, amíg valaki nem írta hogy felvenni addig jelentkezni ezerrel.
2022. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

"Rém egyszerűen lehetne automatizálni ezt a dolgot, de ennyire se veszik a fáradságot."


A toborzasi folyamatok nem annyira rem egyszeruek, sok esetben nincs egy tuti pont, amikor vilagos, hogy te nem kellesz nekik.

2022. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ne vicceljünk már. Amikor az önéletrajzok alapján kiválogatják, hogy kit hívnak be interjúzni, a többinek mehetne az email. Az interjúk nyilván úgy működnek, hogy meghallgatnak mindenkit, és a legjobbat választják, de amikor ezzel készen vannak, szintén mehetne a többinek. Alapvető tisztelet (lenne), de itt még mindig úgy gondolkodik a cégek többsége, hogy a munkavállalónak megtiszteltetés, hogy szóba álltak vele, ne legyenek már elvárásai.
2022. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell foglalkozni velük. Én most, ha találok munkát, már menetközben fogom keresgélni a következőt, ha találok jobban fizetőt, pattanok is.

A munkáltatók is lesz@rnak, hát rajtam se múljon, én voltam a hülye, hogy eddig nem így gondolkodtam.

És igen, akit nem hívnak be, mehetne az email, de erre se veszi a cégek 90%-a a fáradságot.

2022. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészt, mert a HR szakma úgy általánosan a béka segge alatt van az országban. Másrészt, mert annyi a felesleges jelentkező, aki egyértelműen alkalmatlan, hogy rengeteg plusz munka, mindenkivel kommunikálni. Nem túlzok, 2 éve konkrétan az önéletrajzok 10%-a volt egyáltalán említésre méltó egy meghirdetett pozíciónkra, a többit élből lehetett kukázni.
2022. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

"Amikor az önéletrajzok alapján kiválogatják, hogy kit hívnak be interjúzni, a többinek mehetne az email. Az interjúk nyilván úgy működnek, hogy meghallgatnak mindenkit, és a legjobbat választják, de amikor ezzel készen vannak, szintén mehetne a többinek."


Ez nem ilyen egyszeru. Elofordulhat, hogy akit behivnak, azok kozul egy sem felel meg, vagy tul nagy a berigenyuk, es nem talalnak mas jelentkezot, akkor lehet, hogy kesobb behivjak a tobbit. Vagy felvesznek valakit, es probaido alatt dobbant, akkor megint elolrol.

2022. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8: ezt értem, de akkor utólag még mindig el lehet érni azokat, akiket korábban elutasítottak. Ha próbaidő alatt dobbant a választott ember, vagy derül ki, hogy alkalmatlan, akkor is fel szokták hívni a második legjobbat, akit előtte már elutasítottak.
2022. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hintalow ***** válasza:
50%
Volt egy ismerősöm, a leányzó hr-eskènt kisebb cègnèl minden munkára jelentkezőt lelkesen visszahívott. Aztán amikor az egyik kb felelősségre vonta, hogy miért nem őt vették fel, majd ordítva közölte vele, hogy megtalálja hol lakik, na ezután ő sem foglalkozott senkivel :(
2022. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!