Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családi háttér és személyiség...

Családi háttér és személyiség befolyásolhatja, hogy milyen bért és karriert érsz el?

Figyelt kérdés

Ezen a kérdésen sokat gondolkozok és a saját példámon mutatom be mire gondolok. Egyre inkább úgy látom, hogy valamiféle hitrendszer miatt el sem hiszem magamról, hogy én kereshetek tegyük fel nettó 300 ezret, ezért csak az alacsony fizetéses munkák jutnak nekem. Gyerekként kb. óvtak a gimnáziumtól is mert az nem nekem való. Miután a családi nyomást a hátam mögött hagytam, letettem az érettségit, elvégeztem egy alapszakot az egyetemen, van mellé egy OKJ-s végzettségem, plusz egy felnőttképzéses tanfolyamom. Mégis egy percet nem dolgoztam egyikben sem. Pedig egyébként piacképes mind.


Szüleim minimálbéresek voltak mindig, ezt láttam magam körül. Az egyetemen több átlagos színvonalon élő emberrel találkoztam, akiknek annyira egyszerűen ment a munkába állás is, és nem csak hogy munkát találtak egyből, de jól is keresnek. Számukra a munkahelyváltás is egyszerű, míg én szenvedek vele.


Ti is tapasztaltatok hasonlót? Akár rokonoknál, barátoknál, ismerősöknél, munkatársaknál?


2022. máj. 24. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen, befolyasolhatja.
2022. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
természetesen igen
2022. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy befolyásolja. De az már a saját felelősséged, hogy beletörődsz-e vagy kitörsz ebből a középszerűségből.


Nekem pl mindig azt mondta anyám, hogy nem engedi, hogy gimnáziumba menjek, mert “az csak sima érettségit ad, semmi szakmát”. Minimálbéresek voltak ők is világ életükben. Pedig apám építőiparban lehetett volna EV, csak anyám őt se engedte, mert “elviszik a fejük felől a házat”. Aztán 10 évesen úgy döntöttem, jelentkezek nyolcosztályos gimibe, anyám semmiben nem segített, de így is bejutottam. Ott már egy egész más szemléletet kaptam, mint otthon, bejutottam egyetemre, el is végeztem, alap, mester, minden szülői támogatás nélkül. Aztán elkezdtem dolgozni és a folyamatos előrelépés vezetett. 12 éve dolgozom, most már millió felett van a bruttóm. A vállalkozással kapcsolatos belémégetett averzió a következő, amitől meg fogok szabadulni, már el is kezdtem. Ezeket tudatosan kell legyőzni. Nyilván nehezebb, mint egy eleve támogató vagy vállalkozó szellemű családi háttérrel, de ez egy ilyen bicikli. Kb olyan, minthogy van, aki egész nap zabálhat, mégse hízik, másnak meg minden étkezést figyelni kell, hogy a normál BMI tetején megmaradjon.

2022. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Több kutatás is volt már erről.
2022. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyi minden befolyásolja, természetesen ez is. Nem is kicsit.
2022. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
persze, a nagy pofammal kevesebb tudassal tobbet keresek joval mint a haverjaim, de minding amikor penzrol dumalunk kevesebbet mondok mint ok
2022. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"el sem hiszem magamról, hogy én kereshetek tegyük fel nettó 300 ezret"


Azért fontos ehhez megemlíteni, hogy a nettó 300.000 az alig van a medián felett. Ennél is látszik, hogy a Te gondolkodásod szerint ami 'magas fizetés', az valóságban közepes.

2022. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
300000 inkabb az alja a dolgoknak mint kozepes :)
2022. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#3

Mesélj még légyszi.

Anyáddal 8-9 évesen már az volt a téma, hogy nem fog engedni gimibe évek múlva, aztan 10 éves kisgyerek létedre egyedül jelentkeztél és mentél? Hagyjál már.

2022. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: igen, nem értem, mi ezzel a probléma. Nyilván a tanáraim odaadták a jelentkezési lapot, de ennyi. Mások hónapokig magántanárhoz jártak, én semmi ilyen támogatást nem kaptam. Szerintem elég jól látszik abból, amit leírtam, hogy vagy magam csináltam valamit, vagy semmi sem történt. Amúgy elég korán önállónak kellett lennem, óvodába is egyedül jártam, a nyarakat végig otthon töltöttem egyedül, ma már ezen is szörnyülködnének az emberek.
2022. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!