Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Pigmallion-effektus mennyire...

A Pigmallion-effektus mennyire befolyásolhatja a személyiséget?

Figyelt kérdés
Rövid meg hosszú távon?
2021. márc. 9. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szárnyakat ad.
2021. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
???
2021. márc. 9. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
A Pigmalion-effektus azt jelenti, hogy például úgy gondolják egy gyerekről, hogy ő egy okos, jó képességű gyerek, akkor megnő az önbizalma, és megjavul a teljesítménye, szárnyalni kezd.
2021. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igenám, de ha meg azzal címkézik meg, hogy "Á, ő kicsit gyengébb tanuló", akkor nagyon nem kap szárnyakat, ezért nem értettem

És arra vagyok kíváncsi, hogy az ilyen beskatulyázásoknak, amik hosszabb ideig állnak fenn (akár pozitív, ahogy te írtad, akár negatív), mennyire van személyiségformáló ereje.

2021. márc. 9. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Pigmalion-effektusnak inkább a pozitív hatást nevezik, ezért értelmeztem ezt így. De a beskatulyázás nem jó, előbb-utóbb kénytelen lesz az ember elfogadni, mert nem lehet kitörni belőle.
2021. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 9. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendkívüli mértékben, sajnos a negatívnak is.

Néhány rosszul megfogalmazott mondat évekig, akár évtizedekig "csenghet" valaki fejében, teljesen beépülve az önmeghatározásába, mint alapvető igazság.


Pedig mindössze valakinek egy véleménye volt, aki talán nem is gondolta annyira komolyan.


Minél erősebb érzelmet kapcsol hozzá valaki, annál tartósabb a hatása.

2021. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!